Home Motoryzacja Nowe, elektryczne Volvo EX90 w Szczecinie tylko 15 maja
MotoryzacjaAktualności

Nowe, elektryczne Volvo EX90 w Szczecinie tylko 15 maja

Sponsorowane przez

Już w najbliższą środę w salonie Volvo Auto Bruno zaparkuje EX90. To w pełni elektryczny, 7-osobowy SUV z zasięgiem do blisko 600 km na jednym ładowaniu. Pojawienie się na rynku tego modelu elektryzuje fanów marki oraz fanów bezemisyjnych pojazdów. „Zainteresowanie EX90 jest duże, cieszymy się, że nasi Klienci wreszcie będą mogli go obejrzeć osobiście” – mówi Robert Smółko.

 

Przedstawiciele firmy Volvo już dawno temu ogłosili, że do 2030 roku wszystkie nowe modele marki Volvo będą oparte na pełnym napędzie elektrycznym.

– Volvo EX30 oraz ten najnowszy EX90 są początkiem przemiany całej aktualnej gamy pojazdów marki Volvo na te zasilane energią elektryczną – tłumaczy Robert Smółko, Dyrektor Salonu Volvo Auto Bruno w Szczecinie. – Volvo zawsze dbało o to, by jego produkty były bezpieczne i możliwie jak najbardziej ekologiczne. Dbałość o detale, jakość wykonania… jestem przekonany, że nowy model będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród fanów marki – dodaje.

Cennik mierzącego ponad 5 m długości EX90 otwiera kwota 399 900 zł za bazową wersję Core. W konfiguratorze znajdują się jeszcze dwie bogatsze i mocniejsze opcje – Plus i Ultra. W zależności od wariantu EX90 może być napędzane:

  • jednym silnikiem elektrycznym (Single Motor), moc: 279 KM (490 Nm maksymalnego momentu obrotowego), prędkość maksymalna: 160 km/h, napęd na tył, przyspieszenie 0-100 km/h: 8,4 s, zasięg: do 580 km,
  • dwoma silnikami (Twin Motor), moc: 408 KM (770 Nm), prędkość maksymalna: 180 km/h, napęd na wszystkie koła, 0-100 km/h: 5,9 s, zasięg: do 585 km,
  • dwoma silnikami z dodatkową mocą (Twin Motor Performance), moc: 517 KM (910 Nm), prędkość maksymalna: 180 km/h, napęd na wszystkie koła, 0-100 km/h: 4,9 s, zasięg: do 580 km.

W bazowej wersji EX90 może się poszczycić przestrzenią bagażową, która wynosi 647 litrów. Przy tym nowy model  naszpikowany jest najnowocześniejszymi systemami, które zapewniają komfort podróży i bezpieczeństwo na drodze.

– Śmiem twierdzić, że to najbardziej bezpieczny model w ofercie Volvo i prawdopodobnie najbardziej bezpieczne auto, jakim niebawem będzie  można wyjechać na drogi – mówi Robert Smółko. – EX90 wyposażony jest w niewidzialną tarczę bezpieczeństwa, na którą składają się liczne czujniki, zarówno wewnątrz pojazdu, jak i na zewnątrz. Kamery, radary i lidary zsieciowane są z bardzo wydajnymi komputerami. Auto, podczas użytkowania tworzy w czasie rzeczywistym 360-stopniowy obraz świata. Dzięki temu ryzyko kolizji i innych niepożądanych zdarzeń na drodze jest znikome – tłumaczy.

Ten pojazd w szczecińskim salonie Auto Bruno pojawi się w środę, 15 maja i fani marki będą mogli je oglądać w godzinach 9.00 do 18.00. Jak zapowiadają pracownicy salonu, każdy będzie mógł zajrzeć do wnętrza, zapytać doradców handlowych o specyfikę Volvo EX90. W tym czasie będzie dostępny dla Klientów również doradca finansowy z firmy mLeasing, która jest partnerem szczecińskiego dealera i posiada bardzo dogodne warunki finansowania samochodów marki Volvo.

– Aby umilić czas spędzony w dniu premiery w salonie, będziemy serwować różne pyszne kawy i gorącą czekoladę z Bike Cafe, oraz doskonałe rzemieślnicze lody z lokalnej lodziarni Rodzinna – zapowiada Robert Smółko.

Będzie również przytulna, pełna zieleni kawiarenka, gdzie przy dźwiękach relaksującej muzyki, będzie można odpocząć i porozmawiać. Do tego będzie można wybrać się na jazdę testową innymi modelami z oferty Volvo: EX30, C40 czy też Volvo XC40

Serdecznie zapraszamy do Volvo Auto Bruno, przy ul. Pomorskiej 115 B
Telefon: 91 4 200 200
salon@autobruno.dealervolvo.pl
www.autobruno.dealervolvo.pl

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...