Home Biznes i inwestycje Nowa szkoła od września. Rekrutacja rozpocznie się w marcu
Biznes i inwestycjeEdukacja

Nowa szkoła od września. Rekrutacja rozpocznie się w marcu

6.7k

Trwają prace wykończeniowe w nowej szkole na Warszewie. Placówka będzie mogła pomieścić 1000 uczniów, planowane jest tam zarówno uruchomienie oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3, 4, 5 i 6 lat, jak i przeprowadzenie naboru do klas I.

 

Tegoroczna rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych, przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych rozpocznie się 4 marca.

Po raz pierwszy odbędzie się rekrutacja do szkoły przy ulicy Kredowej. Obiekt wciąż jest w budowie, ale pierwszy dzwonek na zabrzmieć już we wrześniu.

– Placówka przy ul. Kredowej może pomieścić docelowo do 1000 uczniów – informuje Marta Kufel z biura prasowego miasta Szczecin. – Planowane jest tam zarówno uruchomienie oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3, 4, 5 i 6 lat, jak i przeprowadzenie naboru do klas I. Zgodnie z ubiegłoroczną uchwałą Rady Miasta Szczecin, będzie to szkoła rejonowa z obwodem Szkoły Podstawowej nr 7 – tłumaczy.

Będzie to druga lokalizacja funkcjonującej już Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki. W związku z powyższym, konkurs na dyrektora placówki nie zostanie ogłoszony. Wiadomo jednak, że nauczycieli jest zbyt mało.

– Oferty pracy dla kadry pedagogicznej oraz pracowników administracji i obsługi, pojawią się po zakończeniu tegorocznej rekrutacji do publicznych szkół podstawowych i publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych – zapowiada Marta Kufel.

 

Powiązane artykuły

Edukacja

Rusza rekrutacja do klas I SP i przedszkoli

Początek marca w Szczecinie, to czas gdy rusza większość rekrutacji do publicznych...

Biznes i inwestycje

Zamykają ulicę na dobre. Będą objazdy z powodu dużej inwestycji

W związku z robotami w ramach przebudowy ulicy Kredowej od poniedziałku 4...

Biznes i inwestycje

Plac Orła Białego przejdzie prawdziwą metamorfozę. Ruszył przetarg na wykonanie tej inwestycji

Ten fragment Starego Miasta od lat czeka na rewaloryzację i wygląda na...

Biznes i inwestycje

Off-shore ze Szczecina na Bałtyk. Kiedy popłynie do nas energia?

Wizja energii odnawialnej nie tyle jest modna, ile opłacalna. Wiele krajów skusiło...