Home Aktualności Nie żyje drugi żołnierz poszkodowany w wypadku na Poligonie Drawskim
Aktualności

Nie żyje drugi żołnierz poszkodowany w wypadku na Poligonie Drawskim

299
Foto: AdobeStock

Nie żyje drugi żołnierz, który odniósł obrażenia wskutek wczorajszego wypadku na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim – taką informację przekazał szczeciński reporter Radia ZET Miłosz Gocłowski. Prokuratura prowadzi już śledztwo w sprawie śmierci innej ofiary tej tragedii. 

 

– Zmarł drugi żołnierz ranny we wczorajszym wypadku na poligonie w Drawsku. 28-letni kapral od wczoraj był w stanie krytycznym. Dziś po południu mężczyzna zmarł w szczecińskim szpitalu – napisał Gocłowski na portalu X.

Przypomnijmy – wczoraj rano podczas ćwiczeń na terenie Centrum Szkolenia Bojowego w Drawsku Pomorskim pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy. Pierwszy z nich, w wieku 20 lat, zmarł na miejscu, natomiast drugi, znajdujący się w stanie zagrożenia życia, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Niestety i jego nie udało się uratować. 

W środowe popołudnie Polska Agencja Prasowa poinformowała w swojej depeszy o wszczęciu przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Niebuszewo śledztwa w sprawie śmierci pierwszego z żołnierzy. Postępowanie prowadzone jest w sprawie spowodowania wypadku sprzętem wojskowym ze skutkiem śmiertelnym.

– Ustalono, że w chwili zdarzenia żołnierze ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy oraz prowadzenie działań ewakuacji medycznej. Jeden żołnierz miał ewakuować drugiego, rannego, i umieścić go w luku transportowym BWP z tyłu pojazdu – przekazał PAP pułkownik Bartosz Okoniewski, zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. 

Niewykluczone, że śledztwo przejmie właśnie prokuratura w Poznaniu.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...