Home Aktualności Najłatwiejsza sprawa w policyjnej karierze? Zaprosili funkcjonariuszy do swojego domu
Aktualności

Najłatwiejsza sprawa w policyjnej karierze? Zaprosili funkcjonariuszy do swojego domu

212

Do nietypowej sytuacji doszło na terenie Szczecina. Jak informuje szczecińska policja, funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego KMP już wcześniej mieli podejrzenia, że w obserwowanym przez nich mieszkaniu mogą przebywać młode osoby, posiadające narkotyki. Jakie było ich zdziwienie, gdy te młode osoby zaprosiły ich, żeby z nimi „posiedzieli”.

 

Szczecińscy wywiadowcy często odwieszają swój mundur, by pełnić służbę w strojach cywilnych. Tak też było podczas jednej z ich akcji w centrum miasta. Jak się okazało, jednej z najłatwiejszych akcji w ich karierze. 

Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że w jednym z mieszkań mogą przebywać młode osoby, posiadające  przy sobie narkotyki. Gdy prowadzili działania w celu ustalenia dokładnego położenia lokalu, podszedł do nich młody człowiek, który nieświadomie zaprosił mundurowych do środka. Policjanci oczywiście bez wahania zaproszenie przyjęli, a na miejscu zrobili dużą niespodziankę pozostałym gościom. 

– W mieszkaniu wywiadowcy zastali jeszcze trzy młode osoby w wieku od 16 do 25 lat. Najstarszy z nich okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary ponad półtora roku pozbawienia wolności – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie – W pokoju policjanci ujawnili środki odurzające o łącznej wadze ponad 300 gramów. Były tam jeszcze wagi elektroniczne oraz  telefony komórkowe.

Młodzi ludzie oświadczyli, że nie mieszkają w tym lokalu, a tylko korzystają z zaproszenia innego znajomego, którego nazwiska nie znają. Nie wiedzieli też, gdzie aktualnie przebywa. 

– Podobno nie zauważyli też worków z suszem roślinnym, a policjantów zaprosili do środka, gdyż myśleli, że są kolejnymi znajomymi i chcą po prostu posiedzieć – podaje KMP w Szczecinie. 

Dwóch 16-latków trafiło do Policyjnej Izby Dziecka, natomiast pozostali zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Zatrzymań. 

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

Aktualności

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach SKM

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach...

Aktualności

Jak to jest z czystością znaków drogowych? Ten przykład jest rażący

Jednym z zadań Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest utrzymanie w czystości...

Aktualności

Zielona woda w kranie. Czy jest to niebezpieczne? 

Dzisiaj ruszyła akcja Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, mająca za zadanie wykryć pewne nieprawidłowości...