Home Kultura „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam.” Kolejny fragment książki pod patronatem Szczecinera
Kultura

„MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam.” Kolejny fragment książki pod patronatem Szczecinera

156

– Kim są hrabiny? Nami, kobietami – mówi autorka. Każda z nas odnajduje w sobie siłę i godność z którą z brnie przez trudy codzienności, a nawet daje radę się roześmiać.

Moja ciotka Krystyna jest z tych, co muszą człowiekowi prawdę powiedzieć. Najlepiej tą złą, przy obiedzie, koniecznie, od razu i między oczy – w trosce, rzecz jasna.

Uzupełnieniem cioci Krystyny jest wuj Leon, człowiek stonowany, łagodny jak baranek, aczkolwiek pamiętliwy jak plejstocen, do kamienia ostatniego. Wpadam do nich na kawę przy niedzieli i słyszę:

– Leon wieczorem bramę wjazdową rozdupcył. Mówię ci, normalnie w drebiezgi rozdupcona, ty zobacz. Nie, Leon?

Leon nic.

– Bo to stary piernik już jest, mówię ci. Ślepy jak kret i do tego wszystkiego całkiem już na starość durnieje. Ty wiesz co on do mnie powiedział, że czemu tak w bramę się wtarabanił? Wiesz? Że zapatrzył się jak gwiazdy spadają z tej komety co leciała!! Idę herbatę wstawić.

Jej wyjście z pokoju momentalnie ożywiło niemego do tej pory Leona, który złapał mojego syna za rękaw i dramatycznym szeptem mu wyłożył:

– Ty pamiętaj, nie żeń się. Świat jest pełen takich zakamuflowanych Krystyn.

 


Hrabiny powracają. Podwójnie: w kolejnym spektaklu „Hrabiny przodem” oraz w wydaniu książkowym! Do kupienia w szczecińskich księgarniach tytuł „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” Anny Ołów – Wachowicz.

Dalszy ciąg znanych ze spektaklu „My hrabiny nie płaczemy” monologów Anny Ołów – Wachowicz o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie znalazł kontynuację w nowym spektaklu Olgi Adamskiej w Teatrze Polskim pod tytułem „Hrabiny przodem”.

Olga Adamska (aktorka) i Anna Ołów-Wachowicz (autorka)  to twórczy team, którego znakiem rozpoznawalnym są właśnie „hrabiny”. Zabawne i autoironiczne tematy: uroda, dzieci, praca, seks, związki i inne pasje to coś nie tylko dla damskiej części odbiorców.

Książka „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” zawiera wybór tekstów znanych już publiczności teatralnej, ale i zupełnie nowe materiały.

Partnerem wydania jest Pomerania Brokers

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...