Home Kultura „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam.” Kolejny fragment książki pod patronatem Szczecinera
Kultura

„MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam.” Kolejny fragment książki pod patronatem Szczecinera

128

– Kim są hrabiny? Nami, kobietami – mówi autorka. Każda z nas odnajduje w sobie siłę i godność z którą z brnie przez trudy codzienności, a nawet daje radę się roześmiać.

Pan Leszek naprawia mi kolanko. Pod zlewem. Wpełzł profesjonalnie w szafkę, szczelnie ją wypełniając. Na zewnątrz pozostawił tylko swój imponujący tył. Naprawia i zduszonym głosem rozmawia – z kolankiem chyba, bo ja niewiele słyszę, nie odpowiadam więc wcale, co go zupełnie nie zniechęca do monologu. Zdania płyną, jak z mojego kolanka rano, a pan Leszek podnosi coraz bardziej głos, odkorkowuje się raptownie z mebla na zewnątrz i całkiem czerwony na twarzy, krzyczy:

– I tak to z babami jest!! Bez urazy.

Osłupiała kiwam głową, pan Leszek wbija się w szafkę i kontynuuje swój nieczytelny monolog oraz naprawę kolanka. Po pół godzinie wydobywa się całkiem na zewnątrz i puentuje.

– I dlatego jej się Teneryfa nie podoba. Sto osiemdziesiąt złotych poproszę – oznajmia.

Płacę z niedosytem. Już nigdy się nie dowiem dlaczego jednak ta cała Teneryfa jest do dupy, choć pan Leszek ładnie skroił mnie na nią w sumie.


Hrabiny powracają. Podwójnie: w kolejnym spektaklu „Hrabiny przodem” oraz w wydaniu książkowym! Do kupienia w szczecińskich księgarniach tytuł „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” Anny Ołów – Wachowicz.

Dalszy ciąg znanych ze spektaklu „My hrabiny nie płaczemy” monologów Anny Ołów – Wachowicz o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie znalazł kontynuację w nowym spektaklu Olgi Adamskiej w Teatrze Polskim pod tytułem „Hrabiny przodem”.

Olga Adamska (aktorka) i Anna Ołów-Wachowicz (autorka)  to twórczy team, którego znakiem rozpoznawalnym są właśnie „hrabiny”. Zabawne i autoironiczne tematy: uroda, dzieci, praca, seks, związki i inne pasje to coś nie tylko dla damskiej części odbiorców.

Książka „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” zawiera wybór tekstów znanych już publiczności teatralnej, ale i zupełnie nowe materiały.

Partnerem wydania jest Pomerania Brokers

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...