Home Aktualności Mieszkaniec Szczecina zostawił psa w samochodzie. Policjanci zbili szybę, by ratować zwierzaka
AktualnościW regionie

Mieszkaniec Szczecina zostawił psa w samochodzie. Policjanci zbili szybę, by ratować zwierzaka

300

Wczoraj około godziny 12:00 w Choszcznie policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące uwięzionego w samochodzie psa. Funkcjonariusze dotarli do właściciela auta, ten jednak zatrzasnął kluczyki. Policjanci zmuszeni byli wybić szybę. 

Całe zajście działo się wczoraj w godzinach porannych przed Szpitalem Powiatowym w Choszcznie. Jedna z mieszkanek zauważyła za szybą samochodu psa, który starał się wydostać z pojazdu. Kobieta zadzwoniła na policję. 

– Jeden z policjantów poszedł na teren szpitala poszukać właściciela pojazdu. Udało się pana znaleźć, ale okazało się, że pan przy okazji zatrzasnął kluczyki w środku, ale to tylko dlatego, że po prostu zostawił kluczyki z włączoną klimatyzacją. Klimatyzacja się wyłączyła, a samochód się zablokował. Policjanci w obecności pana wybili tę szybę, wyciągnęli pieska i dali mu wody – mówi Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, sierż. Mariusz Kosiorek.

Po sprawdzeniu monitoringu policjanci ustalili, że pies przebywał w samochodzie około 50 minut. Właścicielem psa był 75-letni mieszkaniec Szczecina, który tłumaczył się, że musiał odwieźć znajomą na oddział rehabilitacyjny. Po całym zdarzeniu niezwłocznie udał się z psem do weterynarza. 

– Takie sytuacje zdarzają się nie tylko u nas, ale i w całej Polsce. My ze swojej strony staramy się też do ludzi apelować, żeby nie robili takich rzeczy, żeby zwracali uwagę. Generalnie tutaj cały czas apelujemy nie tylko o zwierzęta, ale również o dzieci.  W Polsce były takie sytuacje, które dosyć dramatycznie się kończyły – mówi sierż. Mariusz Kosiorek.

Sprawa 75-latka trafi do sądu, a kara, jaka może mu grozić to nawet 3 lata pozbawienia wolności. Policja przypomina, aby w upalne dni nie pozostawiać zwierząt samych w pojazdach. Według policji w aucie przy zamkniętych szybach mogło być nawet 30 stopni.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

W regionie

Konflikt o ekrany akustyczne przy S3. Mieszkańcy protestują

Kilkoro mieszkańców Dargobądza, mieszkających przy budowanej drodze ekspresowej nr 3, czuje się...