Home Aktualności Ludzie dzwonią i się skarżą. „Do PGE nie wiadomo gdzie, w SEC nie odbierają”
Aktualności

Ludzie dzwonią i się skarżą. „Do PGE nie wiadomo gdzie, w SEC nie odbierają”

309

Czy w sytuacjach kryzysowych rzeczywiście mieszkańcy Szczecina nie mogą liczyć na kontakt z dostawcą ciepła? Dziś otrzymaliśmy kilkanaście maili o tym, że poza oświadczeniami na stronach internetowych trudno się dodzwonić do SEC i dowiedzieć czegoś więcej.

 

– Na razie u mnie te grzejniki są letnie, nie wiem, czego się spodziewać za kilka godzin, a bardzo bym chciała się dowiedzieć – mówi pani Karolina, mieszkanka Niebuszewa. – Dzwoniłam kilka razy, nikt nie podniósł słuchawki. Byłam zaskoczona, bo w takich sytuacjach wydawało mi się, że infolinia powinna wyjątkowo mocno angażować się informowanie mieszkańców o problemach z ciepłem – tłumaczy.

Przypomnijmy: doszło do poważnej awarii kotła grzewczego w Elektrociepłowni Pomorzany i został on czasowo wyłączony. Konieczna będzie jego naprawa, która ma potrwać najpóźniej do 21 stycznia.

– Zanim ona się rozpocznie, trzeba będzie ostudzić temperaturę w kotle do 40 stopni Celsjusza, aby można było rozpocząć prace remontowe. Będą one trwały 24 godziny na dobę, aby jak najszybciej powrócić do normalnej sytuacji – mówił nam wczoraj Artur Michniewicz, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w spółce PGE Energia Ciepła S.A.

Spora cześć Szczecina pozbawiona jest ogrzewania i ciepłej wody. Mieszkańcy są zaniepokojeni, radzą sobie, ale oczekują także rzetelnych i aktualnych informacji. Tymczasem nie zawsze się udaje takie informacje zdobyć. Stąd duża ilość maili kierowanych do mediów od zdenerwowanych mieszkańców.

– Do PGE nie wiadomo nawet gdzie zadzwonić, dzwonię zatem do SEC na 993, ale nie odbierają. Nie chodzi o to, że zajęte. Tam nikt nie podnosi słuchawki, próbowałem wiele razy, zawsze ten sam efekt – skarży się mieszkaniec ulicy Brązowej.

Do sprawy niedziałającego numeru alarmowego 993 będziemy powracać.

 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...