Home Ekologia i zdrowie Książka za worek śmieci. Jak to działa?
Ekologia i zdrowieKultura

Książka za worek śmieci. Jak to działa?

86

16 września odbędzie się kolejna edycja akcji sprzątania Polskich miast pod hasłem „Książka za worek śmieci”. W tym roku w Szczecinie wolontariusze będą działać w północnej części Niebuszewa. Na uczestników akcji w 16 miastach czeka łącznie 1120 książek.

 

„Książka za worek na śmieci” to społeczna akcja zainicjowana w marcu 2019 r. Jej organizatorką jest Anna Jaklewicz – archeolożka, podróżniczka i edukatorka. Idea przewodnia to wspólne sprzątanie świata, szczególnie lasów, brzegów rzek i parków. Uczestnicy za swoje zaangażowanie otrzymują książki. We wrześniu odbędzie się XXI edycja tego wydarzenia.

 

W Szczecinie sprzątany będzie teren zielony pomiędzy ulicami Bandurskiego, Warcisława i Axentowicza. Akcja rozpocznie się o godzinie 10:00. Rejestracja trwa od 27 sierpnia.

 

Jak podaje Centrum Informacji Miasta, książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszy osób. Kolejni chętni mogą dołączyć, ale już bez gwarancji prezentu. Mile widziany jest jednak każdy, nawet dzieci i młodzież, oczywiście pod opieką dorosłych. Dla najmłodszych przygotowana jest specjalna, dodatkowa pula książek. Można też zjawić się na miejscu zbiórki (plac przy myjni samochodowej przy ul. Axentowicza) w dniu wydarzenia.

 

Akcję wspiera kilkanaście wydawnictw i instytucji kulturalnych, które dostarczają książki na każdą edycję. W Szczecinie partnerem akcji jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Szczecinie, który zapewnia kontener i worki na śmieci, a także odbiór zebranych odpadów.

Powiązane artykuły

RozmowyKulturaLifestyle

„Siła kobiecej opowieści” w nowym cyklu Szczecinera

Szczeciner – Przestrzeń kobiet. To miasto i region tworzą w dużej mierze ciekawe...

Kultura

Witryna ze Szczecina. Wyjątkowa wystawa w miejscu dawnej kawiarni

Od dłuższego czasu lokal, w którym znajdowało się Cafe Berlin, stoi pusty....

Ekologia i zdrowie

Wilk Kamyk z Międzyzdrojów złapany. O zwierzęciu mówiła cała Polska

Wilk Kamyk grasował w Międzyzdrojach od końca lipca. Wczoraj wieczorem został złapany...

Ekologia i zdrowie

Plaga much na Pomorzanach. Owady mają coraz lepsze warunki do bytowania

Mieszkańcy Pomorzan od kilku dni skarżą się na duże ilości much w...