Home Ekologia i zdrowie Książka za worek śmieci. Jak to działa?
Ekologia i zdrowieKultura

Książka za worek śmieci. Jak to działa?

134

16 września odbędzie się kolejna edycja akcji sprzątania Polskich miast pod hasłem „Książka za worek śmieci”. W tym roku w Szczecinie wolontariusze będą działać w północnej części Niebuszewa. Na uczestników akcji w 16 miastach czeka łącznie 1120 książek.

 

„Książka za worek na śmieci” to społeczna akcja zainicjowana w marcu 2019 r. Jej organizatorką jest Anna Jaklewicz – archeolożka, podróżniczka i edukatorka. Idea przewodnia to wspólne sprzątanie świata, szczególnie lasów, brzegów rzek i parków. Uczestnicy za swoje zaangażowanie otrzymują książki. We wrześniu odbędzie się XXI edycja tego wydarzenia.

 

W Szczecinie sprzątany będzie teren zielony pomiędzy ulicami Bandurskiego, Warcisława i Axentowicza. Akcja rozpocznie się o godzinie 10:00. Rejestracja trwa od 27 sierpnia.

 

Jak podaje Centrum Informacji Miasta, książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszy osób. Kolejni chętni mogą dołączyć, ale już bez gwarancji prezentu. Mile widziany jest jednak każdy, nawet dzieci i młodzież, oczywiście pod opieką dorosłych. Dla najmłodszych przygotowana jest specjalna, dodatkowa pula książek. Można też zjawić się na miejscu zbiórki (plac przy myjni samochodowej przy ul. Axentowicza) w dniu wydarzenia.

 

Akcję wspiera kilkanaście wydawnictw i instytucji kulturalnych, które dostarczają książki na każdą edycję. W Szczecinie partnerem akcji jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Szczecinie, który zapewnia kontener i worki na śmieci, a także odbiór zebranych odpadów.

Powiązane artykuły

KulturaLifestyleTurystyka

Grzeszczak, Lanberry, Zalewski i wielu innych. ONI wystąpią podczas finału regat The Tall Ships Races!

Czwarty szczeciński finał regat The Tall Ships’ Races odbędzie się już za...

KulturaRozmowy

Konrad Modrzejewski – aplikant radcowski, pisarz i autor serii kryminałów o Filipie Schillerze

Seria o komisarzu Filipie Schillerze podbija serca polskich czytelników i fanów kryminałów....

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

KulturaLifestyle

Taki będzie najbliższy weekend w Szczecinie! Jest w czym wybierać

Przed nami ostatni weekend maja. Warto sprawdzić, jakie atrakcje zaplanowano dla szczecinian....