Home Aktualności Król przyjedzie do Szczecina!
Aktualności

Król przyjedzie do Szczecina!

2.5k
Foto: Ambasada Danii

Fryderyk X został ogłoszony królem Danii w połowie stycznia, jak poinformował duński dwór królewski oraz tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w pierwszą podróż jako monarcha wyruszy do Polski. Wiadomo już, że przyjedzie do Szczecina!  Podróż odbędzie się w dniach od 31 stycznia do 2 lutego.

Ależ świetne informacje! Król Danii przyjeżdża do Szczecina! Monarcha będzie przewodniczyć delegacji przedsiębiorców z branży energetycznej, produkcji rolnej oraz produkcji biogazu. Królowi towarzyszyć ma również szef duńskiej dyplomacji Lars Lokke Rasmussen oraz ministrowie odpowiedzialni za energię, rolnictwo i rybołówstwo.

– Jak zapowiadają media, Jego Królewska Mość Król Danii Fryderyk X w przyszłym tygodniu odwiedzi Polskę, a program wizyty przewiduje także pobyt w Szczecinie – informuje Piotr Krzystek.

Do Szczecina Król Danii przyjedzie 2 lutego.

Jak podaje duńskie ministerstwo spraw zagranicznych, Polska jest dziewiątym rynkiem eksportowym dla Danii. W naszym kraju funkcjonuje 700 przedsiębiorstw z duńskim kapitałem, zapewniając 100 tys. miejsc pracy. Wiele tych firm działa na ternie Pomorza Zachodniego.

To nie pierwsza wizyta Fryderyka X w Szczecinie. 14 maja 2014 roku wraz z małżonką Marią Elżbietą – wówczas parą książęcą odwiedziła stolicę Pomorza Zachodniego w ramach oficjalnej wizyty w Polsce na zaproszenie Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego. Celem ich wizyty było ożywienie i pogłębienie rozwijającej się współpracy gospodarczej między Polską i Danią oraz promocja duńskich innowacyjnych rozwiązań w wybranych dziedzinach gospodarki. Wizyta Pary Książęcej, jak również Dni Skandynawskie, podczas których przedstawiciele Danii brali czynny udział, owocuje zacieśnianiem relacji Szczecina z Danią, zarówno w dziedzinie gospodarczej, jak i kulturalnej.

Fryderyk X objął tron Danii po abdykacji jego matki, 83-letniej królowej Małgorzaty II. Uroczystość przekazania tronu odbyła się na Zamku Christiansborg w Kopenhadze.

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

Aktualności

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach SKM

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach...

Aktualności

Jak to jest z czystością znaków drogowych? Ten przykład jest rażący

Jednym z zadań Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest utrzymanie w czystości...

Aktualności

Zielona woda w kranie. Czy jest to niebezpieczne? 

Dzisiaj ruszyła akcja Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, mająca za zadanie wykryć pewne nieprawidłowości...