Home Aktualności Król przyjedzie do Szczecina!
Aktualności

Król przyjedzie do Szczecina!

2.6k
Foto: Ambasada Danii

Fryderyk X został ogłoszony królem Danii w połowie stycznia, jak poinformował duński dwór królewski oraz tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w pierwszą podróż jako monarcha wyruszy do Polski. Wiadomo już, że przyjedzie do Szczecina!  Podróż odbędzie się w dniach od 31 stycznia do 2 lutego.

Ależ świetne informacje! Król Danii przyjeżdża do Szczecina! Monarcha będzie przewodniczyć delegacji przedsiębiorców z branży energetycznej, produkcji rolnej oraz produkcji biogazu. Królowi towarzyszyć ma również szef duńskiej dyplomacji Lars Lokke Rasmussen oraz ministrowie odpowiedzialni za energię, rolnictwo i rybołówstwo.

– Jak zapowiadają media, Jego Królewska Mość Król Danii Fryderyk X w przyszłym tygodniu odwiedzi Polskę, a program wizyty przewiduje także pobyt w Szczecinie – informuje Piotr Krzystek.

Do Szczecina Król Danii przyjedzie 2 lutego.

Jak podaje duńskie ministerstwo spraw zagranicznych, Polska jest dziewiątym rynkiem eksportowym dla Danii. W naszym kraju funkcjonuje 700 przedsiębiorstw z duńskim kapitałem, zapewniając 100 tys. miejsc pracy. Wiele tych firm działa na ternie Pomorza Zachodniego.

To nie pierwsza wizyta Fryderyka X w Szczecinie. 14 maja 2014 roku wraz z małżonką Marią Elżbietą – wówczas parą książęcą odwiedziła stolicę Pomorza Zachodniego w ramach oficjalnej wizyty w Polsce na zaproszenie Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego. Celem ich wizyty było ożywienie i pogłębienie rozwijającej się współpracy gospodarczej między Polską i Danią oraz promocja duńskich innowacyjnych rozwiązań w wybranych dziedzinach gospodarki. Wizyta Pary Książęcej, jak również Dni Skandynawskie, podczas których przedstawiciele Danii brali czynny udział, owocuje zacieśnianiem relacji Szczecina z Danią, zarówno w dziedzinie gospodarczej, jak i kulturalnej.

Fryderyk X objął tron Danii po abdykacji jego matki, 83-letniej królowej Małgorzaty II. Uroczystość przekazania tronu odbyła się na Zamku Christiansborg w Kopenhadze.

Powiązane artykuły

AktualnościMotoryzacja

Starym autem nie wjedziesz do centrum Szczecina. Politycy chcą Strefy Czystego Transportu

Władze miasta chcą utworzenia Strefy Czystego Transportu w Szczecinie. Oznacza to, że...

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...

Aktualności

Szok. Jechali na dachu autobusu. „To była ustawka pod wiral” [VIDEO]

O dwóch młodych mężczyznach na dachu autobusu linii 89 poinformowała kierowcę pasażerka...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...