Home Aktualności Kolejne dwa punkty, w których wyrobicie paszport. Razem jest ich już 10
AktualnościTurystyka

Kolejne dwa punkty, w których wyrobicie paszport. Razem jest ich już 10

165

Jeśli planujesz wycieczkę za granicę, to warto o tym pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Wyrobienie paszportu może potrwać dobre kilka tygodni. Na szczęście w województwie zachodniopomorskim można od niedawna korzystać z nowych punktów paszportowych. Gdzie je znajdziemy?

Od dziś na terenie województwa zachodniopomorskiego mieszkańcy mogą skorzystać z dwóch nowych punktów paszportowych. To Stargard i Kołobrzeg. Stargardzianie mogą się teraz udać do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej 1, a mieszkańcy Kołobrzegu złożą stosowne dokumenty w Terenowym Punkcie Paszportowym przy ul. Grottgera 11.  Obie placówki będą przyjmowały interesantów w poniedziałki, środy i piątki. 

Z informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że liczba wniosków o wyrobienie paszportu wzrasta z roku na rok. W 2022 roku złożono dokładnie 88 634 takich wniosków, a to o blisko połowę więcej niż jeszcze rok wcześniej. 

Warto przypomnieć, że poza nowymi lokalizacjami z powodzeniem działają te dotychczasowe. Paszport wyrobimy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzki w Szczecinie, w delegaturze ZUW w Koszalinie, a także w punktach obsługi paszportowej w Gryficach, Łobzie, Myśliborzu, Szczecinku, Świnoujściu i Wałczu. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą zatem wyrobić paszport w 10 lokalizacjach. 

Warto pamiętać, żeby wszystkie dokumenty potrzebne w podróży, zwłaszcza tej za granicę, wyrobić ze sporym wyprzedzeniem. Niektóre kraje wymagają, aby paszport był ważny przez określoną ilość czasu po planowanej dacie wyjazdu. Jeśli paszport zbliża się do końca ważności, może być konieczne jego przedłużenie lub wyrobienie nowego przed podróżą.

 

Wcześniejsze wyrobienie paszportu pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu i opóźnień związanych z podróżami zagranicznymi. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...