Home Aktualności Kolejne dwa punkty, w których wyrobicie paszport. Razem jest ich już 10
AktualnościTurystyka

Kolejne dwa punkty, w których wyrobicie paszport. Razem jest ich już 10

207

Jeśli planujesz wycieczkę za granicę, to warto o tym pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Wyrobienie paszportu może potrwać dobre kilka tygodni. Na szczęście w województwie zachodniopomorskim można od niedawna korzystać z nowych punktów paszportowych. Gdzie je znajdziemy?

Od dziś na terenie województwa zachodniopomorskiego mieszkańcy mogą skorzystać z dwóch nowych punktów paszportowych. To Stargard i Kołobrzeg. Stargardzianie mogą się teraz udać do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej 1, a mieszkańcy Kołobrzegu złożą stosowne dokumenty w Terenowym Punkcie Paszportowym przy ul. Grottgera 11.  Obie placówki będą przyjmowały interesantów w poniedziałki, środy i piątki. 

Z informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że liczba wniosków o wyrobienie paszportu wzrasta z roku na rok. W 2022 roku złożono dokładnie 88 634 takich wniosków, a to o blisko połowę więcej niż jeszcze rok wcześniej. 

Warto przypomnieć, że poza nowymi lokalizacjami z powodzeniem działają te dotychczasowe. Paszport wyrobimy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzki w Szczecinie, w delegaturze ZUW w Koszalinie, a także w punktach obsługi paszportowej w Gryficach, Łobzie, Myśliborzu, Szczecinku, Świnoujściu i Wałczu. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą zatem wyrobić paszport w 10 lokalizacjach. 

Warto pamiętać, żeby wszystkie dokumenty potrzebne w podróży, zwłaszcza tej za granicę, wyrobić ze sporym wyprzedzeniem. Niektóre kraje wymagają, aby paszport był ważny przez określoną ilość czasu po planowanej dacie wyjazdu. Jeśli paszport zbliża się do końca ważności, może być konieczne jego przedłużenie lub wyrobienie nowego przed podróżą.

 

Wcześniejsze wyrobienie paszportu pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu i opóźnień związanych z podróżami zagranicznymi. 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...