Home Sport Koktajlami Mołotowa chcieli obrzucić pociąg z fanami Widzewa. Policja zatrzymała dwóch pseudokibiców
Sport

Koktajlami Mołotowa chcieli obrzucić pociąg z fanami Widzewa. Policja zatrzymała dwóch pseudokibiców

339

31 lipca na wiadukcie w Antoninku pod Poznaniem znaleziono 28 butelek z benzyną – tzw. koktajli Mołotowa. Według poznańskiej policji miały one posłużyć do zaatakowania pociągu jadącego ze Szczecina przez pseudokibiców. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn.

 

31 lipca br. jadący przez Poznań pociąg wiózł ok. tysiąc kibiców Widzewa Łódź, którzy wracali do domu ze Szczecina. Na wiadukcie w Antoninku pod Poznaniem odnaleziono 28 butelek z benzyną, przygotowanych w taki sposób, aby można było je użyć jako ładunki zapalające. Tylko przez przypadek w ostatnim momencie udało się uniknąć tragedii. Pociąg został skierowany przez kolejarzy na inny tor,

W związku z tą sprawą Policjanci z KWP i KMP w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w przygotowanie kilkudziesięciu koktajli Mołotowa z zamiarem obrzucenia pociągu z tysiącem kibiców z Łodzi.

– Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP Poznań ustalili, że osoby z tzw. ekipy swarzędzkich fanatyków chciały obrzucać improwizowanymi ładunkami zapalającymi pociąg specjalny. W tym celu weszli na wiadukt kolejowy w Antoninku. Czekali na pociąg, który ich zdaniem miał przejeżdżać torem pod wiaduktem. Tylko przypadek sprawił, że pociąg był skierowany przez kolejarzy na górny tor – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Na podstawie materiałów dowodowych Prokuratura jednemu z zatrzymanych postawiła zarzut z art. 171 par. 1 KK, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Drugi z zatrzymanych po przesłuchaniu został zwolniony.

– W wyniku przeprowadzonych przez policjantów działań zebrano materiał dowodowy pozwalający na postawienie zarzutów i tymczasowe aresztowanie jednej osoby. Śledztwo trwa i niewykluczone są dalsze zatrzymania – podaje KWP w Poznaniu.

Powiązane artykuły

Sport

Znamy trasę 60. Etapowych Regat Turystycznych. Szykuje się 10 dni niezapomnianej zabawy

Etapowe Regaty Turystyczne odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i...

Sport

„Chopcy z Roosevelta” zagrają w Teatrze Polskim dla Roberta Dymkowskiego

Wielka piłka zagości na Scenie Szekspirowskiej Teatru Polskiego! W najbliższą niedzielę, 3...

Sport

Woodson i długo, długo nic. King odpadł z Pucharu Polski

Liczyliśmy na dobrą grę Kinga w ćwierćfinale Pucharu Polski. I nasi koszykarze...

Sport

Ten mecz wygrali wszyscy

Futsal Szczecin pewnie pokonał KKF Automobile Torino Konin 8:1 i awansował w...