Home Kultura Kobiety w filmie. Stargardzki wernisaż z hollywoodzkim rozmachem
Kultura

Kobiety w filmie. Stargardzki wernisaż z hollywoodzkim rozmachem

250

Czerwony dywan, muzyka filmowa i największe gwiazdy Hollywood. W piątek mieszkańcy Stargardu będą mogli przenieść się do świata wielkiego kina. To za sprawą wystawy fotograficznej “Kobiety w filmie”, której wernisaż odbędzie się w Stargardzkim Centrum Kultury. 

 

Stargardzianie będą mieli okazję, aby zanurzyć się w filmowym świecie i wystroić jak na rozdanie najważniejszych nagród filmowych. 27 października odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej o roli kobiet w kinematografii. 

 

– Idea była następująca: aby uczestniczki projektu wcieliły się w postaci filmowe, które ich zdaniem najbardziej do nich pasują, które je inspirują, wzruszają, pociągają. Same wybrały sobie postaci. Pojawią się między innymi Marylin Monroe, Monica Bellucci, Sharon Stone czy Elizabeth Taylor. My też chcemy pokazać poprzez tę wystawę jak ważną rolę odgrywają kobiety w świecie filmowym, chociaż wciąż są niedoceniane. Do tej pory w historii kina tylko dwie kobiety dostały Oscara za reżyserię. Oczywiście te nagrody otrzymują aktorki, pierwszo- i drugoplanowe, ale uważamy, że to za mało – mówi Aleksandra Zalewska-Stankiewicz z Pracowni Dziennikarstwa i Lokalności SCK.

 

Wystawa to efekt prac trzech pracowni działających w Stargardzkim Centrum Kultury: Pracownia Rzemiosła, Pracownia Fotograficzna oraz Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa. W takich kreacjach zobaczymy blisko 20 uczestniczek i jednego uczestnika. 

– Temat był na tyle szeroki, że dał każdej z uczestniczek pełną swobodę i możliwość stworzenia wymarzonej kreacji. Pozyskaliśmy także kilka modelek z zewnątrz w tym jedną makijażystkę ze Szczecina, Beatę Nizio-Bobecką, która stworzyła doskonałe makijaże artystyczne – mówi prowadząca Pracownię Rzemiosła Małgorzata Just.

 

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się 27 października na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury o godzinie 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 8 listopada. 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Trzydziesta edycja Pol’and’Rock Festival już za niecałe dwa miesiące. Kto wystąpi na „najpiękniejszym festiwalu świata”?

Już tylko tygodnie dzielą nas od jubileuszowej, trzydziestej edycji Pol’and’Rock Festivalu, która...

KulturaRozmowy

Dominika Mastalerczyk: „Śpiewać każdy może, ale nie każdy w chórze”

Dominika Mastalerczyk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziś osób związanych z muzyką...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Kultura

Kierunkowskaz na przebudowanej alei. Będą kolejne?

Kieruje do dwóch muzeów znajdujących się w śródmiejskiej części Szczecina. Nie można...