Home Kultura Kobiety w filmie. Stargardzki wernisaż z hollywoodzkim rozmachem
Kultura

Kobiety w filmie. Stargardzki wernisaż z hollywoodzkim rozmachem

191

Czerwony dywan, muzyka filmowa i największe gwiazdy Hollywood. W piątek mieszkańcy Stargardu będą mogli przenieść się do świata wielkiego kina. To za sprawą wystawy fotograficznej “Kobiety w filmie”, której wernisaż odbędzie się w Stargardzkim Centrum Kultury. 

 

Stargardzianie będą mieli okazję, aby zanurzyć się w filmowym świecie i wystroić jak na rozdanie najważniejszych nagród filmowych. 27 października odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej o roli kobiet w kinematografii. 

 

– Idea była następująca: aby uczestniczki projektu wcieliły się w postaci filmowe, które ich zdaniem najbardziej do nich pasują, które je inspirują, wzruszają, pociągają. Same wybrały sobie postaci. Pojawią się między innymi Marylin Monroe, Monica Bellucci, Sharon Stone czy Elizabeth Taylor. My też chcemy pokazać poprzez tę wystawę jak ważną rolę odgrywają kobiety w świecie filmowym, chociaż wciąż są niedoceniane. Do tej pory w historii kina tylko dwie kobiety dostały Oscara za reżyserię. Oczywiście te nagrody otrzymują aktorki, pierwszo- i drugoplanowe, ale uważamy, że to za mało – mówi Aleksandra Zalewska-Stankiewicz z Pracowni Dziennikarstwa i Lokalności SCK.

 

Wystawa to efekt prac trzech pracowni działających w Stargardzkim Centrum Kultury: Pracownia Rzemiosła, Pracownia Fotograficzna oraz Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa. W takich kreacjach zobaczymy blisko 20 uczestniczek i jednego uczestnika. 

– Temat był na tyle szeroki, że dał każdej z uczestniczek pełną swobodę i możliwość stworzenia wymarzonej kreacji. Pozyskaliśmy także kilka modelek z zewnątrz w tym jedną makijażystkę ze Szczecina, Beatę Nizio-Bobecką, która stworzyła doskonałe makijaże artystyczne – mówi prowadząca Pracownię Rzemiosła Małgorzata Just.

 

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się 27 października na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury o godzinie 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 8 listopada. 

Powiązane artykuły

KulturaRozmowy

Kamil Żongler… bawi, raduje, wzrusza: „Trafiając do najmłodszych, trafimy też do najstarszych”

Kamil Malecki, bardziej znany jako Kamil Żongler – nie sposób zliczyć ilości...

Kultura

W ten świąteczny czas – Sylwek Ostrowski z przyjaciółmi nagrał świąteczny clip

Szef Szczecin Jazz Sylwek Ostrowski, instagramerki: Hania Beza, Monika Szymańska (Kamienica w...

Kultura

Przysiadła na ławeczce. Kim jest Sophie Caroline Auguste Tilebein?

„Przysiadła na ławeczce u zbiegu ulic Robotniczej i Dębogórskiej, na skraju parku,...

Kultura

Gratka dla fanów dobrej muzyki. Muzyk Roku, Marek Pospieszalski wystąpi w Szczecinie

Już dzisiaj o 20:00 odbędzie się koncert Marka Pospieszalskiego – Muzyka Roku...