Home Biznes i inwestycje Kładka na Wyspę Grodzką już otwarta. Jest nowa, trwalsza nawierzchnia
Biznes i inwestycje

Kładka na Wyspę Grodzką już otwarta. Jest nowa, trwalsza nawierzchnia

326

Gruntowny remont kładki trwał od września tego roku. Największą zmianą jest nowa nawierzchnia – deski tarasowe zastąpiła warstwa żywicy epoksydowo-poliuretanowej. To oznacza, że przeprawa będzie odporniejsza na warunki pogodowe i wilgoć. 

 

Kładka była całkowicie wyłączona z użytkowania po sezonie wakacyjnym, czyli od połowy września tego roku. W tym czasie przeprowadzono szereg prac określonych jako „modernizacja”.

– Remont kładki obejmował wymianę nawierzchni oraz wzmocnienie i naprawę murów przyczółkowych i otaczających nawierzchnię. Z mostu zniknęły deski tarasowe, a na ich miejscu pojawiła się zupełnie nowa warstwa żywicy epoksydowo-poliuretanowej. Ponadto zamontowano nowe blachy dylatacyjne, dokonano reprofilacji betonu i naprawy kostki kamiennej – informuje Celina Wołosz, rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Ta niewielka, ale ważna inwestycja została oddana w terminie. Wykonawca miał 56 dni na wykonanie robót. Koszt modernizacji to ponad 467 tys. złotych. 

Najważniejszą informacją jest to, że kładka będzie odporniejsza na warunki pogodowe i wilgoć. Deski z pewnością lepiej sprawdzały się pod względem estetycznym, szczególnie zaraz po wybudowaniu mostku na Wyspę Grodzką w 2013 r. Niestety mostek szybko, bo zaledwie po 10 latach, wymagał remontu. Świadczy to o tym, że wykorzystanie wytrzymalszych materiałów jest tutaj jak najbardziej wskazane.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Zamykają ulicę na dobre. Będą objazdy z powodu dużej inwestycji

W związku z robotami w ramach przebudowy ulicy Kredowej od poniedziałku 4...

Biznes i inwestycje

Plac Orła Białego przejdzie prawdziwą metamorfozę. Ruszył przetarg na wykonanie tej inwestycji

Ten fragment Starego Miasta od lat czeka na rewaloryzację i wygląda na...

Biznes i inwestycje

Off-shore ze Szczecina na Bałtyk. Kiedy popłynie do nas energia?

Wizja energii odnawialnej nie tyle jest modna, ile opłacalna. Wiele krajów skusiło...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Paulina Łątka: „Zielone miasto w praktyce”

„Szczecin to zielone miasto, w którym troska o drzewa i tereny zielone...