Home Aktualności Kartka z życzeniami świątecznymi doszła 27 stycznia. Na tej poczcie dzieją się „cuda”
Aktualności

Kartka z życzeniami świątecznymi doszła 27 stycznia. Na tej poczcie dzieją się „cuda”

549

Mieszkańcy Mierzyna mają na co narzekać. Jak się okazuje, praca listonoszy może wzbudzać wątpliwości. Brakuje słów uznania za „rzetelną” pracę – czytamy w komentarzach na jednej z internetowych grup. Z jakimi więc problemami mierzą się Mierzynianie? 

 

Temat doręczania (albo jego częstego braku) przesyłek pocztowych w Mierzynie już od dłuższego czasu odbija się szerokim echem. Mierzynianie alarmują o problemie, politycy zapowiadali interwencje poselskie, a listów często jak nie było, tak nie ma. W najlepszym wypadku są, ale z kilku-, a czasem nawet kilkunastomiesięcznym opóźnieniem. Chociaż, jak dowiadujemy się z informacji przekazanej od rzecznika: 

– Co najmniej raz w tygodniu pracownicy tej jednostki dokonują wyrywkowej weryfikacji pozostawionej w placówce korespondencji pod względem jej terminowości – kontrole te nie wykazały, aby w placówce zalegały przesyłki z tak odległymi terminami. 

Jednak czy korespondencja dociera na czas? Pani Elwira w swoim wpisie na facebookowej grupie „Mierzynianki i Mierzynianie” informuje, że kartka z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia „wreszcie do niej trafiła” – to było 27 stycznia. Finalnie przesyłka dotarła do kobiety, internauci jednak komentują sprawę lekkim tonem, mówiąc: lepiej późno, niż później. Oprócz tego przebijają się też komentarze w stylu: dobrze, że dotarła. Lub: to i tak szybko. Pan Jacek natomiast składa gratulacje i dodaje, że on na swoje wciąż jeszcze czeka. W komentarzu pod tym samym wpisem pani Justyna pisze, że kartka z okazji urodzin syna, które mają miejsce w lipcu, przyszła do niej z początkiem grudnia. 

Przeglądając dziesiątki negatywnych komentarzy w internecie skalę problemu widać jak na dłoni. Pod licznymi wpisami na temat „wpadek”  czy też – jak kto woli – opóźnień w dostarczaniu korespondencji nie tylko wybrzmiewa niezadowolenie. Sprawa nabrała również żartobliwego wydźwięku. Jednak czy słusznie?  

Rzecznik prasowy Poczty Polskiej nie zaprzecza, że problem istnieje, a jego przyczyn upatruje w niedoborach pracowników zatrudnionych w placówce dostarczającej listy do Mierzyna. Mowa tu o Urzędzie Pocztowym Szczecin 26 znajdującym się na ulicy Hrubieszowskiej 56. Wiadomo również, że trwają rekrutacje na listonoszy, którzy wspomogą obecną kadrę. Co więc mogą zrobić mieszkańcy w celu usprawnienia ciągłości doręczania korespondencji? Jak się okazuje część z nich powinna… zainstalować skrzynki. 

– Mierzyn jest miejscowością dynamicznie rozbudowującą się o rozproszonej zabudowie, w większości są to domki jednorodzinne. Niestety często posesje nie są odpowiednio oznakowane numerami porządkowymi, nie posiadają dzwonków oraz skrzynek oddawczych, mimo obowiązku ustawowego i grożących sankcji w postaci grzywny, co znacznie utrudnia realizację doręczania i być może skutkuje zaginięciami powiadomień czy korespondencji. Zachęcamy do nabywania i instalowania skrzynek oddawczych. Oprócz realizacji obowiązku wynikającego z przepisów prawa działanie to znacznie usprawnia doręczanie przesyłek listowych. Skrzynki oddawcze mamy w sprzedaży we wszystkich placówkach pocztowych – informuje Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Niewątpliwie problem istnieje, a echa sprawy nie milkną. Temat wcale nie jest nowy, bowiem regularnie, nieprzerwanie od kilkunastu miesięcy, pojawiają się wpisy w podobnym tonie. W tym czasie mierzynianie zdążyli nabrać dystansu do całej sprawy. Warto zaznaczyć, że zdarzały się też przypadki, w których pilna korespondencja nie docierała na czas do adresatów. Na poprawę sytuacji mierzynianie mogą jeszcze trochę poczekać. Warto więc uzbroić się w cierpliwość… i skrzynki na listy.

Powiązane artykuły

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...

policja ze szczecina
Aktualności

Najpierw zabrał telefon, potem z użyciem noża zażądał hasła do odblokowania

Jak ustalono, sprawca przebywał z pokrzywdzonym w jednym z lokali gastronomicznych przy...