Home Kultura Jutro tańsze bilety na filmy
Kultura

Jutro tańsze bilety na filmy

135

30 września w całej Polsce bilety w wybranych kinach będą kosztować 12 zł. To akcja w ramach Ogólnopolskiego Święta Kina, organizowanego przez sieci największych multipleksów w naszym kraju. Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

W Szczecinie udział w akcji biorą udział kina sieci Helios w CH Kupiec i Outlet Parku oraz Multikino w Galaxy. W najbliższej okolicy tańsze bilety będą dostępne w Kinie Gryf w Gryfinie oraz Stargardzkim Centrum Kultury. Akcja organizowana jest od kilku lat.

 

– Celem akcji „Święto Kina” jest przede wszystkim propagowanie kultury chodzenia do kina, przekonanie nieprzekonanych do seansów filmów na dużym ekranie oraz sama promocja konkretnych tytułów – informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej. – Wedle danych, zebranych przez organizatorów, edycja z 2022 roku przyciągnęła przez ekrany ponad pół miliona widzów. Pomysłodawcy akcji liczą, że w tym roku pobiją ten rekord.

 

Tegoroczna 8. Edycja Święta Kina dotyczy filmów w 2D. Organizatorzy wymienili kilka tytułów filmowych, które zobaczyć będzie można na dużym ekranie:

 

„W repertuarze znajdą się najnowsze premiery jak Piła X, Doppelganger. Sobowtór, Twórca, Moje wielkie greckie wesele 3. Oraz filmy z bieżącego repertuaru: Zielona granica, Duchy w Wenecji, Kosmici w mojej szkole, Niezniszczalni 4, Strzępy, Teściowie 2, After 5. Na zawsze.” – przeczytamy na stronie akcji.

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...