Home Kultura Jutro tańsze bilety na filmy
Kultura

Jutro tańsze bilety na filmy

111

30 września w całej Polsce bilety w wybranych kinach będą kosztować 12 zł. To akcja w ramach Ogólnopolskiego Święta Kina, organizowanego przez sieci największych multipleksów w naszym kraju. Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

W Szczecinie udział w akcji biorą udział kina sieci Helios w CH Kupiec i Outlet Parku oraz Multikino w Galaxy. W najbliższej okolicy tańsze bilety będą dostępne w Kinie Gryf w Gryfinie oraz Stargardzkim Centrum Kultury. Akcja organizowana jest od kilku lat.

 

– Celem akcji „Święto Kina” jest przede wszystkim propagowanie kultury chodzenia do kina, przekonanie nieprzekonanych do seansów filmów na dużym ekranie oraz sama promocja konkretnych tytułów – informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej. – Wedle danych, zebranych przez organizatorów, edycja z 2022 roku przyciągnęła przez ekrany ponad pół miliona widzów. Pomysłodawcy akcji liczą, że w tym roku pobiją ten rekord.

 

Tegoroczna 8. Edycja Święta Kina dotyczy filmów w 2D. Organizatorzy wymienili kilka tytułów filmowych, które zobaczyć będzie można na dużym ekranie:

 

„W repertuarze znajdą się najnowsze premiery jak Piła X, Doppelganger. Sobowtór, Twórca, Moje wielkie greckie wesele 3. Oraz filmy z bieżącego repertuaru: Zielona granica, Duchy w Wenecji, Kosmici w mojej szkole, Niezniszczalni 4, Strzępy, Teściowie 2, After 5. Na zawsze.” – przeczytamy na stronie akcji.

Powiązane artykuły

Kultura

Frida najlepsza

Monodram „Frida. Kolekcjonerka z Westendu”  na podstawie tekstu felietonistki Szczecinera  Anny Ołów-Wachowicz...

Kultura

O czym nie powiedział Piotr Krzystek – recenzja Szczecinera

Czego spodziewać się  po książce urzędującego prezydenta miasta? Pierwsza myśl – będzie...

KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza...

KulturaRozmowy

Kamil Żongler… bawi, raduje, wzrusza: „Trafiając do najmłodszych, trafimy też do najstarszych”

Kamil Malecki, bardziej znany jako Kamil Żongler – nie sposób zliczyć ilości...