Home Aktualności Iglaki za przysmaki. Choinka Last Minute na pl. Lotników!
Aktualności

Iglaki za przysmaki. Choinka Last Minute na pl. Lotników!

121

Już jutro będzie można skorzystać z ostatniej przed świętami szansy na zaopatrzenie się w drzewko bożonarodzeniowe. Podczas finału szczecińskiego jarmarku świątecznego choinki, które ozdabiały to wydarzenie, będą przekazywane wszystkim, którzy podzielą się dobrem z naszymi mniejszymi braćmi. Wystarczy przynieść karmę i inne przysmaki dla czworonogów.23 grudnia o godz. 10 na pl. Lotników rozpocznie się akcja przekazywania choinek, które stanowiły ozdobę Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Każdy, kto chciałby zaopatrzyć się w drzewko na ostatniej prostej świątecznych przygotowań, musi przynieść ze sobą karmę bądź inne przysmaki dla czworonogów.

– Choinki, które do tej pory zdobiły place Jarmarku, zostaną przekazane w ręce mieszkańców – mówi Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Wystarczy przynieść przysmaki dla czworonogów. Żywność dla zwierząt zostanie przekazana Stowarzyszeniu Kudłata Przystań.Liczba choinek jest ograniczona, jednak wspomóc akcję można nawet zupełnie bezinteresownie. Drzewka przekazywane są szczecinianom od kilku lat – w 2021 wymieniono na karmę ponad 120 iglaków.

Na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym cały czas działa również Bombkodzielnia. To ekologiczna inicjatywa, która pomaga dzielić się magicznym nastrojem świąt.

– Jeśli komuś zalegają świąteczne ozdoby, to można je przynieść do naszej Bombkodzielni. Z pewnością zostaną wykorzystane przez innych, więc tym samym uda nam się zaliczyć kolejny dobry uczynek – opowiada Celina Wołosz.Ze względów bezpieczeństwa w Bombkodzielni nie znajdziemy jedynie lampek choinkowych.

Powiązane artykuły

Aktualności

Łabędź zaplątany w drut kolczasty. Potrzebna była pomoc

Pracownicy trafostacji przy Szosie Polskiej skontaktowali się telefonicznie z dyżurnym Straży Miejskiej,...

Aktualności

Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego...

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...

Aktualności

Blisko 6 promili u kapitana. Chciał płynąć w tym stanie do Wielkiej Brytanii

5,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 39-letni kapitan statku towarowego obcej...