Home Aktualności Iglaki za przysmaki. Choinka Last Minute na pl. Lotników!
Aktualności

Iglaki za przysmaki. Choinka Last Minute na pl. Lotników!

145

Już jutro będzie można skorzystać z ostatniej przed świętami szansy na zaopatrzenie się w drzewko bożonarodzeniowe. Podczas finału szczecińskiego jarmarku świątecznego choinki, które ozdabiały to wydarzenie, będą przekazywane wszystkim, którzy podzielą się dobrem z naszymi mniejszymi braćmi. Wystarczy przynieść karmę i inne przysmaki dla czworonogów.23 grudnia o godz. 10 na pl. Lotników rozpocznie się akcja przekazywania choinek, które stanowiły ozdobę Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Każdy, kto chciałby zaopatrzyć się w drzewko na ostatniej prostej świątecznych przygotowań, musi przynieść ze sobą karmę bądź inne przysmaki dla czworonogów.

– Choinki, które do tej pory zdobiły place Jarmarku, zostaną przekazane w ręce mieszkańców – mówi Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Wystarczy przynieść przysmaki dla czworonogów. Żywność dla zwierząt zostanie przekazana Stowarzyszeniu Kudłata Przystań.Liczba choinek jest ograniczona, jednak wspomóc akcję można nawet zupełnie bezinteresownie. Drzewka przekazywane są szczecinianom od kilku lat – w 2021 wymieniono na karmę ponad 120 iglaków.

Na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym cały czas działa również Bombkodzielnia. To ekologiczna inicjatywa, która pomaga dzielić się magicznym nastrojem świąt.

– Jeśli komuś zalegają świąteczne ozdoby, to można je przynieść do naszej Bombkodzielni. Z pewnością zostaną wykorzystane przez innych, więc tym samym uda nam się zaliczyć kolejny dobry uczynek – opowiada Celina Wołosz.Ze względów bezpieczeństwa w Bombkodzielni nie znajdziemy jedynie lampek choinkowych.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...