Home Kultura Gwiazdor z Hollywood ma rodzinę w Szczecinie
Kultura

Gwiazdor z Hollywood ma rodzinę w Szczecinie

1.1k

„Moja rodzina cierpiała przez Holocaust. To, że poznałem Polaków w tak piękny sposób podtrzymujących historię o tragicznych wydarzeniach, było dla mnie doświadczeniem fundamentalnym i podnoszącym na duchu”- mówi Jesse przed premierą swojego nowego filmu.

 

Jesse Eisenberg to aktor, którego nie trzeba przedstawiać. Po bardzo dobrym występie w „The Social Network” aktor nabrał wiatru w żagle. Tym razem z pierwszoplanowych ról Jesse postanowił zasiąść na stołku reżysera.

„The Real Pain” zapowiadana jest jako konfrontacja z demonami swoich przodków. Film ma opowiadać historię dwóch kuzynów, którzy wyruszają w podróż z Nowego Jorku do Polski, aby odkryć korzenie swojej rodziny i tym samym raz na zawsze pogodzić się z widmem holocaustu. Zdjęcia miały być kręcone w Warszawie, Lublinie i Krasnymstawie. W filmie zobaczymy takie gwiazdy jak Kieran Culkin, znany z serialu „Sukcesja”, czy chociażby Jennifer Grey, gwiazdę „Dirty Dancing”. Jak mówi sam Jesse:

– Esencją tego filmu jest historia tych dwóch różniących się od siebie gości. Ich relacja jest zabawna, napięta, słodko-gorzka, ale to, co dla mnie jest najbardziej poruszające w tym filmie to ich skomplikowana relacja umiejscowiona na tle historii i traumy Europy Wschodniej i drugiej wojny światowej. To pokazuje ich problemy na tle globalnych problemów, co pozwoliło mi eksplorować zagadnienie bólu. A dokładnie-jak rozwiązać nasze współczesne problemy, mając w tle historyczne traumy.

Film „The Real Pain”  ukarzę się na festiwalu Sundance, który odbędzie się od 18 do 28 stycznia.

Sundance 2024 Lineup Features Saoirse Ronan, Kieran Culkin and Aubrey Plaza

 Jesse Eisenberg Polakiem?

Po głośnej premierze blockbusterowego „Batman v Supermen” Jesse w wywiadzie z Anną Wendzikowską dla „Dzień dobry TVN” powiedział:

– Mam wielką rodzinę w Polsce, wszyscy są w Szczecinie […] i na południu, w Zamościu i Lublinie.

Te słowa zapoczątkowały lawinę i aktor bardzo szybko stał się naszym „dobrem narodowym”. Portale internetowe rozpisywały się o jego pochodzeniu, miłości do Polski czy „rodzicach mieszkających w Szczecinie”. Prawda, jak to prawda, leży gdzieś pośrodku. Aktor faktycznie polskie korzenie ma, dokładniej polsko-żydowskie. Rodzina jego dziadka pochodzi z Krasnegostawu w województwie lubelskim a po licznych przeprowadzkach spowodowanych wojną, krewni osiedli w Szczecinie.

 

Tym samym można przypuszczać, że historia przodków Jessego, ich tragedia i perypetie mogły zainspirować aktora do nakręcenia filmu. Wskazuje na to, chociażby jedna z wybranych do zdjęć lokacji. Na ten moment zostaje nam trzymać kciuki za tą produkcję i liczyć na ciekawy komediodramat w wydaniu Jessego Eisenberga.

 

 

 

Powiązane artykuły

Kultura

„Pod wulkanem” na Staromłyńskiej. Nowa wystawa w Muzeum Sztuki Współczesnej 

Radek Dąbrowski pochodzi z Koszalina, a w swojej bogatej twórczości łączy fotografię,...

AktualnościKultura

Numer specjalny Szczecinera – co znajdziemy w środku?

W najnowszym, specjalnym wydaniu magazynu Szczeciner pt. „Marki Szczecina – znaki, symbole,...

KulturaLifestyle

Jakie są atrakcje na najbliższy weekend? Jedno jest pewne – będzie w czym wybierać

Kolejny czerwcowy weekend przed nami, zatem warto sprawdzić, co wydarzy się w...

LifestyleKultura

Noc w klimatach techno w Słowianinie

Noc z 21 na 22 czerwca będzie wyjątkowa dla Domu Kultury Słowianin....