Home Aktualności Gdzie w Szczecinie powstaną nowe biurowce? Miasto wyznaczyło trzy lokalizacje
Aktualności

Gdzie w Szczecinie powstaną nowe biurowce? Miasto wyznaczyło trzy lokalizacje

314
Baltic Business Park w Szczecinie

We wczorajszej konferencji pt. „Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych?” udział wzięli deweloperzy, eksperci i przedstawiciele Urzędu Miasta. Uczestnicy rozmawiali o przyszłości i rozwoju Szczecina w tym zakresie. Podczas dyskusji Miasto zaproponowało trzy lokalizacje, w których mogłyby powstać nowe biurowce.Na przestrzeni 12 lat w Szczecinie powstało 190 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Inwestycje w tym zakresie spowodowały, że w naszym mieście wiele firm postanowiło ulokować swoje siedziby, filie i kapitał. Obiekty takie jak Oxygen, Lastadia, Baltic Business Park, Piastów Office Center, Brama Portowa I i II, Posejdon i wreszcie górująca nad Szczecinem Hanza Tower wpisały się w pejzaż architektoniczny Szczecina oraz pozytywnie wpłynęły na jego rozwój.

Na ten temat rozmawiali przedsiębiorcy, eksperci i przedstawiciele władz miasta w ramach konferencji „Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych?”. W Szczecinie ulokowane są 63 centra usług, w których zatrudnionych jest ok. 8 tys. pracowników. Blisko połowa z nich to ważne dla rozwoju centra IT.

– Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo dużo aut, które jeżdżą po polskich drogach, posiada oprogramowanie stworzone w Szczecinie. Podobnie jest z bankami i firmami ubezpieczeniowymi, które mają nasze rozwiązania informatyczne. Pod tym względem nie mamy sobie równych w kraju – mówi Marcin Kaczmarek z Klastera IT Pomorze Zachodnie.Aktualnie w budowie jest kolejne 2400 m2 nowej powierzchni biurowej. Podczas wydarzenia zaznaczono, że w Szczecinie wciąż jest dobra atmosfera pod inwestycje w tym zakresie.

– Pozytywnym impulsem dla branży był rok 2012 i  bardzo wyczekiwana dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej w Szczecinie –  mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej – Szybki proces komercjalizacji powstających po sobie biurowców, pokazał, że popyt na nowoczesną powierzchnię biurową w naszym mieście przekracza podaż. Po chwilowym przestoju Szczecin dojrzał już do kolejnych tego typu inwestycji.Gdzie powstaną w naszym mieście kolejne biurowce? Podczas konferencji Miasto wskazało trzy potencjalne lokalizacje, które mogłyby się nadawać pod tego typu inwestycje oraz są zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego:

1. przy ul. Kaszubskiej 30, w sąsiedztwie pierwszego Urzędu Skarbowego,

2. przy ul. Energetyków, w miejscu po tymczasowym namiocie Opery,

3. przy ul. Bohaterów Warszawy, w pobliżu CH Turzyn.

Konferencja „Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych?”

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...