Home Sport Fantastycznie! Wilki Morskie ograły Legię i zagrają o medal!
Sport

Fantastycznie! Wilki Morskie ograły Legię i zagrają o medal!

219

Wilki Morskie pierwszym półfinalistą ORLEN Basket Ligi! Nasz zespół pokonał wczoraj na wyjeździe Legię Warszawa 99:84 i wygrał serię play-off 3:1!

Mistrzowie Polski pokazali charakter już od pierwszych minut i świetnych akcjach Avery’ego Woodsona prowadzili już siedmioma punktami. Potem nasz team sukcesywnie powiększał przewagę. Wilki prowadziły dużą różnicą punktów, a Legia miała spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:32 i wydawało się, że druga odsłona meczu będzie formalnością.

W kolejnych kwartach Wilki Morskie przeżywały kryzys. Nasza drużyna w pewnym momencie prowadziła już 20 punktami, ale Legia po serii 14:0 oraz rzutach Michała Kolendy i Arica Holmana złapała kontakt i przegrywała już tylko sześcioma punktami. W ostatniej kwarcie Legia zbliżyła się do Kina na zaledwie 4 punkty i fani basketu ze Szczecina zaczęli drżeć o końcowy rezultat. Ale wtedy Wilki, w swoim stylu, zaczęły grać fenomenalną końcówkę całkowicie rozbijając Legię. W końcówce kluczową trójki dołożył też Cuthbertson. Ostatecznie King zwyciężył 99:84 i awansował do półfinału ORLEN Basket Ligi!

Najlepszym zawodnikiem gości był Andrzej Mazurczak z 30 punktami i 7 zbiórek. Aric Holman zdobył dla gospodarzy 23 punkty, 4 zbiórki i 4 asysty.

W ostatniej minucie meczu doszło też do skandalicznego zachowania Holmana, który zaatakował zawodnika Wilków, po czym uderzył w głowę Macieja Majcherka – asystenta trenera Miłoszewskiego. Pomimo tej sytuacji radości było sporo, szczecinianie awansując, weszli do strefy medalowej i będą walczyć w tym sezonie o medale. King czeka na swojego rywala, w półfinale zagra ze zwycięzcą rywalizacji Spójnia Stargard – Anwil Włocławek, w tym starciu jest remis 2:2.