Home Sport Dziś, pomimo deszczu, na starcie znów były tłumy
SportLifestyle

Dziś, pomimo deszczu, na starcie znów były tłumy

119
Foto: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia

Od wielu lat Biegi Bulwarove cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Szczecina i okolic. To wydarzenie sportowe, które na stałe wpisało się w kalendarz miasta, przyciąga co roku dziesiątki uczestników w każdym wieku. Dziś małym i dużym biegaczom niestraszna była nawet pogoda.

 

Malownicza trasa nad brzegiem Odry, świetna organizacja i mnóstwo przyjaznych osób: Bulwarove to jedna z najbardziej cenionych imprez biegowych w regionie. Dziś odbyła się pierwsza z zaplanowanych w tym roku imprez. Przyciągnęła na start – wzorem ubiegłych lat – zarówno regularnie trenujących biegaczy, jak i amatorów, dla których nie wynik, ale możliwość biegu dawała ogromną frajdę.

Trasa biegu prowadzi malowniczymi bulwarami nad Odrą, oferując uczestnikom przepiękne widoki na rzekę i panoramę miasta.

– Organizatorzy dbają o to, aby trasa była dobrze oznaczona i przede wszystkim urokliwa. Bieganie po bulwarach to naprawdę fajna sprawa, to trochę symbol Szczecina, miasta nad wodą – mówi pani Katarzyna, która co roku staje na starcie biegu na 5 kilometrów.

Biegi Bulwarowe to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również ważne wydarzenie społeczne. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami i sponsorami, organizatorzy co roku przygotowują wiele atrakcji towarzyszących dla najmłodszych biegaczy. W ramach wydarzenia organizowane są kampanie promujące zdrowy tryb życia, a także akcje związane z ochroną środowiska. Dzięki temu Biegi Bulwarowe nie tylko promują aktywność fizyczną, ale także kształtują świadomość ekologiczną mieszkańców.

Powiązane artykuły

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

AktualnościSport

Prawie półtora miesiąca bez Floating Areny

To planowane zamknięcie pływalni: 50-metrowy basen w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu czeka...

LifestyleKultura

Męskie Granie już w ten weekend! Szykują się dwa dni pełne muzyki

Największa w Polsce trasa koncertowa wraca do Szczecina. Już w piątek i...

SportBiznes i inwestycje

Co ze sponsorem tytularnym stadionu?

Rozmowy prowadzone są od dawna i niewiele z nich wynikło. Stadion Miejski...