Home Aktualności Dziś o 17:00 zawyją syreny
Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

124

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych w piątek przez Maksymiliana F. Dwaj funkcjonariusze zostali postrzeleni w głowę i w ciężkim stanie trafili do szpitala. Dzisiaj o 17:00 w całym kraju zawyją syreny, by uczcić ich pamięć.

 

O godzinie 17:52 pojawiła się informacja o śmierci asp. szt. Daniela Łuczyńskiego. O 19:21 potwierdzono, że zmarł także asp. szt. Ireneusz Michalak. Obaj funkcjonariusze zostali postrzeleni w głowę przez Maksymiliana F. w czasie przewożenia przestępcy do aresztu. Byli policjantami z dużym doświadczeniem i stażem mundurowym.

– Dzisiaj w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjantów, odszedł od nas asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak, funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety Daniel i Ireneusz wypełnili tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania – poinformowała po śmierci policjantów Polska Policja. – W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. Na zawsze w naszych sercach pozostaną pomocni i gotowi poświęcić każdemu swój czas. 

Dzisiaj o godz. 17 policjanci i policjantki w całym kraju zatrzymają się i oddadzą cześć swoim kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków. Zabrzmią też syreny radiowozów.

Przypominamy, że sprawca poszukiwany był listem gończym i miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. Mężczyzna został rozpoznany przez policjantów w piątkowy wieczór i zatrzymany, a następnie przewożony do aresztu. W radiowozie Maksymilian F. oddał strzały z pistoletu i zbiegł, a dwaj mundurowi trafili w ciężkim stanie do szpitala.

W sobotę napastnika udało się złapać. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów. Ta kwalifikacja obecnie ulegnie zmianie i Maksymilian F. będzie sądzony za zabójstwo. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Kondolencje dla rodzin, bliskich i przyjaciół złożył odchodzący Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski. 

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...

policja ze szczecina
Aktualności

Najpierw zabrał telefon, potem z użyciem noża zażądał hasła do odblokowania

Jak ustalono, sprawca przebywał z pokrzywdzonym w jednym z lokali gastronomicznych przy...

Aktualności

Trefny towar za 265 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w...