Home Aktualności Dziś o 17:00 zawyją syreny
Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

140

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych w piątek przez Maksymiliana F. Dwaj funkcjonariusze zostali postrzeleni w głowę i w ciężkim stanie trafili do szpitala. Dzisiaj o 17:00 w całym kraju zawyją syreny, by uczcić ich pamięć.

 

O godzinie 17:52 pojawiła się informacja o śmierci asp. szt. Daniela Łuczyńskiego. O 19:21 potwierdzono, że zmarł także asp. szt. Ireneusz Michalak. Obaj funkcjonariusze zostali postrzeleni w głowę przez Maksymiliana F. w czasie przewożenia przestępcy do aresztu. Byli policjantami z dużym doświadczeniem i stażem mundurowym.

– Dzisiaj w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjantów, odszedł od nas asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak, funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety Daniel i Ireneusz wypełnili tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania – poinformowała po śmierci policjantów Polska Policja. – W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. Na zawsze w naszych sercach pozostaną pomocni i gotowi poświęcić każdemu swój czas. 

Dzisiaj o godz. 17 policjanci i policjantki w całym kraju zatrzymają się i oddadzą cześć swoim kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków. Zabrzmią też syreny radiowozów.

Przypominamy, że sprawca poszukiwany był listem gończym i miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. Mężczyzna został rozpoznany przez policjantów w piątkowy wieczór i zatrzymany, a następnie przewożony do aresztu. W radiowozie Maksymilian F. oddał strzały z pistoletu i zbiegł, a dwaj mundurowi trafili w ciężkim stanie do szpitala.

W sobotę napastnika udało się złapać. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów. Ta kwalifikacja obecnie ulegnie zmianie i Maksymilian F. będzie sądzony za zabójstwo. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Kondolencje dla rodzin, bliskich i przyjaciół złożył odchodzący Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski. 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...