Home Biznes i inwestycje Działka na Pomorzanach dla szpitala. Wiadomo, co tam zbudują!
Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Działka na Pomorzanach dla szpitala. Wiadomo, co tam zbudują!

169
Wizualizacje: Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie

Prawie 3 miliony złotych bonifikaty otrzyma Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie na zakup miejskiej działki przy ulicy Szpitalnej. Wczoraj oficjalnie podpisano akt notarialny w tej sprawie.

Sprzedaż dotyczy gruntu przy ulic Szpitalnej 15 o łącznej powierzchni 13.760m², która zostanie przeznaczona na cele opiekuńcze, lecznicze i naukowe, niezwiązane z działalnością zarobkową. Wartość nieruchomości ustalona została na 13.834.000,00 zł. Po udzieleniu 20% bonifikaty cena wynosi 11.067.200,00 zł.

– Cieszę się, że udało nam się znaleźć teren, który z racji swojej lokalizacji doskonale wpisuje się w potrzeby szpitala i może stanowić zaplecze dla jego rozwoju – mówi Piotr Krzystek prezydent miasta. – Trzymam kciuki za realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji.

Aktualną zabudowę nieruchomości stanowi zespół budynków po dawnym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. H.Ch. Andersena w Szczecinie.

– Naszym celem jest m.in. rozszerzenie zakresu udzielenia świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Szczecina, szczególnie w zakresie działalności opiekuńczo–leczniczej. Ta inwestycja z pewnością nam to ułatwi i bardzo cieszymy się, że władze Miasta Szczecina tak życzliwie podeszły do tego pomysłu i możliwości współpracy – mówi dr zdr. Marcin Sygut, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie.

Zagospodarowanie nieruchomości polegać będzie na wyburzeniu istniejących zabudowań oraz budowie nowego, wielokondygnacyjnego zespołu budynków Opieki Długoterminowej i Ambulatoryjnej, w skład którego wchodzić będą przede wszystkim Zakład Opiekuńczo – Leczniczy jako oddział opieki długoterminowej, Specjalistyczna Przychodnia Przykliniczna z punktem centralnej rejestracji oraz Przychodnia Medycyny Rodzinnej (POZ).

– Realizacja inwestycji pozwoli na uruchomienie poradni szpitalnych w komfortowych warunkach, większych przestrzeniach, z dogodnym dojściem i dojazdem – obecnie dysponują one małymi gabinetami, często z koniecznością dojścia na tzw. wysoki parter – wyjaśnia dr inż. Dawid Bąk, zastępca dyr. ds. technicznych i inwestycji USK-2.

Termin realizacji ww. inwestycji, ustalony został na 5 lat od daty zawarcia umowy sprzedaży.

W kompleksie nowo budowanych, kilkukondygnacyjnych budynków mieścić się będzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) na ok. 140-200 miejsc, z gabinetami zabiegowymi, pomieszczeniami do fizjoterapii, gabinetami diagnostycznymi, salami odwiedzin; ośrodek Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) ze wsparciem internistycznym. Przeniesione zostaną także poradnie USK-2 znajdujące się obecnie w różnych budynkach Szpitala, m.in. w bud. G (Przychodnia Przykliniczna, tj. Poradnia Chorób Naczyń, Poradnia Neurologiczna, Poradnia Diabetologiczna, Poradnia Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Poradnia Chirurgii Onkologicznej, Poradnia Medycyny Pracy).

Na terenie inwestycji powstaną także miejsca parkingowe do dyspozycji pacjentów i pracowników USK-2.

Powiązane artykuły

targi pracy
Biznes i inwestycje

To już w czwartek. Nadchodzą największe w regionie Targi Pracy

Ponad 100 pracodawców, ponad 1000 ofert pracy w różnych branżach, ciekawi prelegenci...

Biznes i inwestycje

Będzie najdłuższy w Polsce. Ten tunel po Odrą bardzo jest potrzebny

Najdłuższy drogowy tunel świata łączy norweskie miejscowości Lardal i Aurland. Tunel ma...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Rafineria Schwedt bez odpowiedzi w sprawie SO2

Położona o ok. 12 km od polskiej granicy rafineria Schwedt, mimo braku...

AktualnościBiznes i inwestycje

Co mają cumulusy do branży IT? Czyli ZS BIT po raz 1011.

Cumulusy to oczywiście jeden z rodzajów chmur, a chmura z kolei to...