Home W regionie Droga się zapadła. Pomiędzy wsiami trzeba jeździć objazdem
W regionie

Droga się zapadła. Pomiędzy wsiami trzeba jeździć objazdem

404
Foto: FB Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim

W związku z podwyższeniem poziomu wody, odcinek drogi powiatowej Wytok-Truskolas w gminie Płoty zapadł się, uniemożliwiając przejazd. Władze powiatu działają w sprawie, a przynajmniej tak zapewniają. 

 

Zdarzenie miało miejsce 9 lutego. Przez nadmierną ilość wody, przepust poprowadzony pod drogą (wraz z nią) zapadł się. Na ten moment wiadomo, że władze powiatowe chcą działać. Nie jest to niestety takie łatwe. Jak podaje Starosta Chmielowicz:

– Zawalenie spowodowane jest pęknięciem przepustu pod drogą, który w wyniku nadmiernej ilości wody i zbyt dużego naporu, w konsekwencji zapadł się. Niezwłocznie chcemy przystąpić do wstawienia nowego przepustu, jednak musimy odczekać aż poziom wody się zmniejszy.

Sytuacja jest więc dość trudna.  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w ostatnich dniach ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia w związku z sytuacją hydrologiczną w województwie zachodniopomorskim. Sytuacja ma ustabilizować się w powiecie Gryfickim do 13 lutego. Odcinek drogi Wytok-Truskolas tego nie doczekał. Przez zbyt wysokiego stanu wody, droga zaczęła być zalewana. Nastąpiło osłabienie przepustu, które w rezultacie spowodowało zapadnięcie. Gdyby możliwości pozwoliły, do napraw doszłoby jeszcze dzisiejszego dnia. Jednak poziom wody, po prostu na to nie pozwala. Na ten moment jest przygotowany objazd, a poprowadzony będzie przez DW nr 109 i DW nr 108. 

 

 

 

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...