Home Edukacja Co po maturze? Od dziś Dni otwarte na Uniwersytecie Szczecińskim
Edukacja

Co po maturze? Od dziś Dni otwarte na Uniwersytecie Szczecińskim

59

Od 12 do 14 grudnia potrwają Dni otwarte na Uniwersytecie Szczecińskim, czyli wydarzenie skierowane dla uczniów klas maturalnych, którzy w przyszłym roku podejdą do egzaminu dojrzałości. To doskonała okazja aby zapoznać się z ofertą uczelni i zdecydować o swojej przyszłości.

 

Decyzja o wyborze studiów bardzo często do prostych nie należy i może zmienić się nawet w ostatnim momencie. W samym Szczecinie na absolwentów szkół średnich czekają cztery uczelnie publiczne, czyli w sumie setki kierunków. Warto zatem do tego ważnego wyboru się przygotować i zapoznać z ofertą uniwersytetów.

Szczecińskich maturzystów w swoje progi zaprasza Uniwersytet Szczeciński z propozycjami dla swoich przyszłych studentów. Kadra i organizatorzy pokażą, że studia to nie tylko wykłady i egzaminy, ale także bogate życie studenckie, które czeka na najbardziej zaangażowanych. To właśnie te dodatkowe inicjatywy pozwalają czerpać najwięcej z tego okresu życia. 

Dzisiaj dni otwarte odbędą się na Wydziale Humanistycznym, Wydziale Nauk Społecznych, Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Teologicznym. Jutro w swoje progi zaprosi Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia, a w czwartek Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania oraz Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Na gości będą czekały zróżnicowane wykłady, warsztaty i laboratoria przygotowane przez kadrę naukową uczelni m.in.: symulacja rozprawy sądowej, zajęcia w strzelnicy laserowej, warsztaty z oględzin kryminalistycznych czy wizyta w Muzeum Olimpizmu. Studia to także inicjatywy i aktywności organizowane przez samych studentów – koła naukowe, samorządy studenckie czy uniwersyteckie radio oraz telewizja. To właśnie w takich miejscach zacieśniają się znajomości, które są ważne również poza murami uczelni. 

Kandydaci na studia będą mogli również wziąć udział w spotkaniach organizowanych przez zespoły kierunków oraz zwiedzić wydział w trakcie organizowanych wycieczek. Ponadto eksperci z Biura Rekrutacji pomogą maturzystom dobrać przedmioty maturalne, aby mogli dostać się na wymarzony kierunek i podpowiedzą, jak uniknąć przy rejestracji na studia najczęściej popełnianych błędów. Poznanie szczegółowych wymagań rekrutacyjnych pozwoli kandydatom odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny oraz wybrać właściwe przedmioty dodatkowe – informują organizatorzy z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.kandydaci.usz.edu.pl/dni-otwarte.

Powiązane artykuły

Edukacja

Jakie plany po maturze? ZUT zaprasza do zapoznania się z ofertą uczelni 

Już 6 i 7 marca na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbędą się Dni...

Edukacja

Offshore wchodzi do szczecińskich szkół

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku pracy w sektorze MEW Polskie Stowarzyszenie...

Edukacja

Rusza rekrutacja do klas I SP i przedszkoli

Początek marca w Szczecinie, to czas gdy rusza większość rekrutacji do publicznych...

AktualnościEdukacjaRozmowy

Bezpieczna droga do szkoły, czyli krótka historia o niedocenianych strażniczkach naszych dzieci

Charakterystyczny odblaskowy strój widoczny na kilkadziesiąt metrów przed przejściem dla pieszych, migający...