Home Aktualności Bezcenna rada konduktora. Z PKP to możliwe (nie) tylko w Szczecinie!
AktualnościZ perspektywy

Bezcenna rada konduktora. Z PKP to możliwe (nie) tylko w Szczecinie!

362
foto: FB Zbigniew Hołdys
foto: FB Zbigniew Hołdys

Podróżował pomiędzy Świnoujściem a Warszawą i chciał coś zjeść. Wagonu restauracyjnego nie było, ale pojawiła się bezcenna rada konduktora. Zbigniew Hołdys, muzyk, grafik i felietonista na swoim profilu FB pokazał kolejowy absurd Szczecina.

 

Polskie Koleje Państwowe zapowiadają przebudowę dworca w Szczecinie Dąbiu. I dobrze, od dawna ten obiekt czeka na zmianę swojej estetyki i funkcjonalności. Zamiast szaletów będzie wiata rowerowa, zupełnie nowa poczekalnia, toalety, kasy i piekarnia. Ale to nie rozwiąże problemów, z jakimi borykają się przewoźnicy na trasach dalekobieżnych.

 

Zbigniew Hołdys, znany polski artysta, tak opisuje swoją przygodę w na trasie Świnoujście-Warszawa… z mocnym, szczecińskim elementem.

 

Pociąg ze Świnoujścia do Warszawy jedzie 9h (od 7 rano) i nie ma w nim ani restauracyjnego, ani bufetu. Sugestia konduktora: można wysiąść Szczecinie Dąbiu, na dworcu coś zjeść, pociąg w tym czasie pojedzie do Szczecina Gł., po godzinie znowu wyląduje w Dąbiu, bo jedzie jakoś naokoło i wtedy można znowu do niego wsiąść.

 

 

Bezcenna rada konduktora wywołała sporo dyskusji u internautów, którzy kpią z państwowego przewoźnika:

 

Z Kolonii do Paryża- 3 godz. Wagon restauracyjny, WiFi, ładowarki do telefonów. Ale to tylko zgniły, zdeprawowany Zachód.

Bareja wiecznie żywy! Chciałoby się rzec:)

Ale CPK wybudują i będzie super.

Często podróżuję pociągiem, zawsze zabieram kanapki, kawę w termosie i litr wody oraz różne przekąski, bakalie, snickersa. Wszystko się mieści w niewielkim plecaku. No, ale ja z Poznania jestem.

Słuszną linie ma nasza władza (i pkp)

Skąd ja to znam. Kiedyś wylądowałem w Poznaniu, po 3 godzinach lotu zdążyłem tylko dojechać na dworzec GL w Poznaniu i wsiąść do pociągu INTERCITY do Katowic. Upał był jak przez ostatnie dni. W głowie miałem, że po wejściu do pociągu od razu atakuję Warsa i kupuję butelkę wody i coś do zjedzenia. Pociąg nie miał wagonu Wars. Do Katowic jechał 6,5h i był spóźniony. Konduktor powiedział, że mogę wysiąść w Ostrowie i spróbować coś kupić, bo stoją tam 10min.

Hahaha dobre. Pociąg Zakopane Kraków dalej pokonuje 100 km w 4 godziny:):):). Podobno przed wojną robił to szybciej….

Raz tak zrobiłem i… zostałem na noc w Szczecinie, bo przeciąg mi …

 

To tylko niektóre komentarze, które obrazowały zaistniałą sytuację.

 

Zapytaliśmy w biurze prasowym PKP Intercity o brak wagonu restauracyjnego na tak długiej trasie oraz o to, czy w niedalekiej przyszłości podróżni jadący na trasie Świnoujście-Szczecin-Warszawa i z powrotem mogą liczyć na to, że będą mogli po drodze coś zjeść. Niestety biuro prasowe PKP Intercity do dziś nie udzieliło nam informacji. Pozostaje zatem “złota rada” konduktora.

Powiązane artykuły

Aktualności

3 miesiące aresztu za „zabór” radiowozu. To „występek chuligański”?

Areszt tymczasowy zarządziła Prokuratura Okręgowa Szczecin-Śródmieście. To po kradzieży radiowozu, której dopuścił...

Aktualności

Pożar w akademiku przy Szwoleżerów

Nowy rok akademicki jeszcze na dobre nie ruszył, a w jednym z...

Aktualności

Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin

Dziura w chodniku utrudnia dojazd do pracy albo martwią cię przepełnione śmietniki?...

Aktualności

Pożar domu na Skolwinie. Policja podała nowe informacje

W nocy z soboty (30.09) na niedzielę (1.09) doszło do groźnego pożaru...