Home Aktualności Atrakcje na cały tydzień. Przegląd ciekawych miejsc w Szczecinie
AktualnościKultura

Atrakcje na cały tydzień. Przegląd ciekawych miejsc w Szczecinie

252

Pogoda na najbliższe dni nie zapowiada się kolorowo. To jednak nie powód, żeby odmawiać sobie przyjemności i całe dnie siedzieć w domu. Przygotowaliśmy dla was listę ciekawych miejsc, muzeów i atrakcji, które mogą wam pomóc w rozchmurzeniu, mimo zimowego marazmu. 

 

Muzeum Szczecin w PRL

Otwarte w 2022 roku muzeum to miejsce, które musi zobaczyć każdy miłośnik historii. Muzeum podzielone jest na strefy tematyczne: Szczecin (miejsca, kultura, zakłady pracy, muzyka, smaki), mieszkanie, dzieciństwo, gabinet prominenta partyjnego, handel, rzemiosło, sport i wypoczynek. W ramach ciekawostki dodam, że większość eksponatów została podarowana przez mieszkańców Szczecina. Jak piszą sami twórcy: „Dla społeczności lokalnej to swoisty magazyn pamięci”. 

 

Muzeum Techniki i Komunikacji

Są fani Żuków albo Syren? Muzeum stojące w miejscu starej zajezdni, oferuje podróż do czasów klasycznej motoryzacji. Możemy podziwiać pojazdy z początków XX wieku, od samochodów po jednoślady. Jednocześnie można zasiąść za sterami tramwaju, w specjalnej symulacji i poczuć się jak motorniczy. Warto jednocześnie zajrzeć na stronę muzeum, gdyż bardzo często odbywają się tam ciekawe eventy. Jednak, kiedy już poczujecie, że wystarczy wam zwiedzania na dzisiaj, zlokalizowana na piętrze kawiarnia „Cafe Niebko” pozwoli wam się zrelaksować. 

 

Eksperymentarium Eureka

Propozycją szczególnie dla najmłodszych, będzie Eksperymentarium Eureka w Szczecinie. Masa, bo aż ok. 70 eksperymentów interaktywnych, seans planetaryjny oraz wiele innych. Wystawy poświęcone są np.: astronomii, fizyce, chemii, a także technologii mają walor rozrywkowy jak i edukacyjny. W skrócie to ciekawy sposób na połączenie zabawy i nauki, a jednocześnie dowiedzenie się czegoś ciekawego o świecie.

 

Open Gallery 

Jedno z ważniejszych miejsc artystycznych na mapie Szczecina. Można tam zobaczyć malarstwo współczesne polskich, jak i zagranicznych artystów. Jednocześnie Open Gallery to miejsce dla dzieł młodych twórców, którzy dopiero zaczynają swoje kariery. Oczywiście można zobaczyć także prezentowane grafiki, rzeźby, rysunki i artystyczną ceramikę.  Masa eventów i ciekawych wystaw to istny raj dla wszystkich miłośników sztuki.

 

Be Happy Museum

Inaczej Muzeum Szczęścia i Iluzji. Miejsce, w którym jak piszą sami twórcy: „Podczas wizyty największy ponurak zacznie się uśmiechać”. Na miejscu zobaczyć można iście pastelowy świat, z przygotowanymi scenografiami. Jeśli brakuje wam fotek na Instagramie, zabierzcie ze sobą telefon. Inne atrakcje to ekspozycje skupione na ciekawych iluzjach, które pozytywnie zakręcą wam w głowie. 

 

Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne

Klimaty II wojny światowej, zimnej wojny, PRL-u, a wszystko skondensowane w podziemnym bunkrze? Brzmi świetnie. Atrakcja w okolicach dworca głównego to ciekawe miejsce dla fanów historii.  Eksponaty, które pozwalają cofnąć się do czasów wojny,  materiały filmowe i pracę wielu artystów, to tylko niektóre atrakcje. Plus, zwiedza się historyczny schron, co już w ogóle jest super.

 

Centrum Dialogu Przełomy

Z cyklu, dalej o temacie historii. Centrum Dialogu Przełomy to również przyjemne miejsce na weekendowy wypad. Muzeum poświęcone jest tematyce wojennej, migracji czy Szczecinowi z okresu PRL-u. Liczne atrakcja jak multimedialne wystawy, zdjęcia i eksponaty dają do myślenia i przypominają ważne wydarzenia historyczne. A młodzież ucząca się do 26 roku życia, może odwiedzić to miejsce za przysłowiową złotówkę. Nic tylko iść. 

 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Aktualności

Łabędź zaplątany w drut kolczasty. Potrzebna była pomoc

Pracownicy trafostacji przy Szosie Polskiej skontaktowali się telefonicznie z dyżurnym Straży Miejskiej,...

Aktualności

Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego...

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...