O sporym sukcesie i powodach do dumy może mówić szczeciński Teatr Polski, ponieważ jego czterech aktorów – Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Sławomir Kołakowski i Mirosław Kupiec – zostało odznaczonych honorowymi, złotymi odznakami Gryfa Zachodniopomorskiego.
Na gali zwieńczającej obchody dwudziestych siódmych urodzin Czarnego Kota Rudego zabrakło tylko tego ostatniego, ponieważ ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w niej osobiście. Pozostali z nich otrzymali odznaczenia z rąk marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.
Szczególnie wyróżnienie spotkało Wiesława Łągiewkę. Ponieważ sam posiada takową odznakę, dostał on nagrodę specjalną – dzwon i „laurkę” z gratulacjami i kolejnym Złotym Gryfem od wyżej wymienionych kolegów i dyrektora Teatru Polskiego Adama Opatowicza.
Adam Dzieciniak jest aktorem Teatru Polskiego od roku 1987. Związany z Czarnym Kotem Rudym – teatralną Sceną Kabaretową. Zdobył wykształcenie na wydziale lalkarskim wrocławskiej PWST, a przed publicznością zadebiutował w 1979 roku rolą Koziołka w spektaklu „Alarm za kulisami” na deskach Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. Zawodowo związał się z teatrami: Dramatycznym w Słupsku, Dramatycznym w Elblągu, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze oraz Teatrem Kameralnym w Szczecinie.
Michał Janicki występuje na deskach Teatru Polskiego od 1992 roku, gdzie zadebiutował jako Gustaw w „Ślubach panieńskich” (za tę rolę otrzymał nagrodę publiczności dla najsympatyczniejszego aktora w tym spektaklu). Ponadto jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Teatru Kameralnego, gdzie nie tylko występuje, ale również reżyseruje oraz zajmuje się organizacją międzynarodowego festiwalu muzyki teatralnej Euromusicdrama. Okazjonalnie współpracuje z Teatrem Polskiego Radia w Warszawie.
Sławomir Kołakowski jest związany ze szczecińską sceną od 1993 roku, gdzie zadebiutował rolą Flote w „Czerwonych nosach”. W sezonie 1994/95 został nominowany do nagrody Bursztynowego Pierścienia za rolę Pana w jednoaktówce A. Fredry „Świeczka zgasła”. Znany szczecińskiej publiczności z interesujących ról w spektaklach „Peer Gynt” Ibsena (Peer Gynt), „Curikow” Kuroczkina (Curikow) czy „Ślub” Gombrowicza (Henryk). W aktualnym repertuarze można go zobaczyć w brawurowej roli Larry’ego w „Kogucie w rosole” S. Jokica, znakomicie przyjętej przez krytykę roli Ojca w „Romeo i Julii” Szekspira, tragicznej postaci Leonarda w „Wieczorze w teatrze” F.G. Lorci, tragikomicznej Iwrońskiego w „Pijakach” Bohomolca, jako Tolo w musicalu „Zamek na piasku” Andrzeja Zaorskiego, oraz w spektaklu ,,Tartuffe albo szalbierz” w roli Tartuffe’a.
Mirosław Kupiec występuje na deskach Teatru Polskiego od 1995 roku. Związany jest ze sceną Czarnego Kota Rudego. Podjął się nie tylko pracy scenicznej, ale też działalności dydaktyczno-edukacyjnej, za co otrzymał w Warszawie nagrodę Towarzystwa Kultury Teatralnej w konkursie „Bliżej Teatru”. Aktor również przez ćwierć wieku wprowadzał – grupy dzieci, młodzieży i dorosłych – w tajniki sceny i zakulisowe tajemnice teatru, za co został uhonorowany nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego PRO ARTE (w 2022 roku). Organizował także spotkania, po spektaklach, ze znanymi aktorami dużych ośrodków teatralnych.