Home Sport Pogoń efektownie zaczyna rozgrywki ligowe. Pogrom w meczu z Koroną
Sport

Pogoń efektownie zaczyna rozgrywki ligowe. Pogrom w meczu z Koroną

189

Początek nowego sezonu Ekstraklasy przyniósł kibicom Pogoni Szczecin wiele powodów do radości. Drużyna ze Szczecina rozpoczęła rozgrywki w imponującym stylu, pewnie pokonując Koronę Kielce 3:0. To zwycięstwo nie tylko podniosło morale zespołu, pokazuje również, że Pogoń ma wysokie aspiracje w nadchodzących rozgrywkach.

Tu nie było dominacji od pierwszego gwizdka – mecz Portowców z Koroną Kielce nie należał do najłatwiejszych, Portowcy byli jednak skuteczni! Pewna wygrana 3:0 pokazuje, że mimo iż klub nie dokonał spektakularnych transferów, to wciąż Pogoń jest drużyną z potencjałem.

Od pierwszych minut meczu Pogoń Szczecin próbowała kontrolować przebieg gry, kreując sytuacje bramkowe. Pierwszy gol padł  w 35 minucie spotkania, a jej autorem był Efthymis Koulouris.

Efthymis Koulouris na listę strzelców wpisał się ponownie zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony pojedynku, wykorzystał rzut karny i Pogoń objęła prowadzenie 2:0 w 47 minucie pojedynku. Gol ten dodał pewności siebie drużynie i ustawił ton dalszej części meczu.

W drugiej połowie Pogoń nie zwalniała tempa, konsekwentnie grając to, co założyła przed meczem. Przyjezdni próbowali odrobić straty, ale ataki Korony nie kończyły się strzałami w światło bramki. W 84 minucie spotkania wynik ustalił Kacper Łukasik i Portowcy pewnie pokonali rywali z Kielc 3:0.

Pogoń, po dotychczas rozegranych meczach I kolejki Ekstraklasy jest liderem!