Home Kultura 80 tysięcy na lokalne inicjatywy. Ruszył II nabór do programu #mikroDOTACJE2023
KulturaAktualności

80 tysięcy na lokalne inicjatywy. Ruszył II nabór do programu #mikroDOTACJE2023

168

To małe wsparcie wielkich działań dla lokalnych społeczności Szczecina. Trwa II nabór do programu #mikroDOTACJE2023 organizowanego przez Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. Organizacje działające na terenie Szczecina mogą składać wnioski do 17 września.

 

Celem programu jest wspieranie oddolnych szczecińskich inicjatyw w aktywizowaniu mieszkańców oraz zwiększaniu ich zaangażowania na rzecz społeczności lokalnych. To działania sąsiedzkie, czyli wydarzenia, podczas których Szczecinianie mogą się spotkać, poznać i wspólnie dzielić pasje lub nawzajem sobie pomagać. W tym roku przygotowano 80 tys. zł z budżetu Miasta Szczecin na dotacje dla miejskich organizacji, stowarzyszeń, związków. Minimalna kwota dofinansowania mikrodotacji wynosi 1.000,00 zł brutto, a maksymalna kwota dofinansowania mikrodotacji może wynieść 3.000,00 zł brutto. 

 

Priorytet w II naborze będą miały działania na rzecz seniorów, dzieci i młodzieży szkolnej, inicjatywy na rewitalizowanych terenach określonych przez Miasto Szczecin oraz młode organizacje pozarządowe. Zadania w ramach programu będą realizowane od 25 września do 17 grudnia. Szczegółowe informacje w tym zakresie można znaleźć w regulaminie konkursu oraz dokumentach konkursowych na stronie mikrodotacje.pl

 

#mikroDOTACJE2023 to kontynuacja, rozpoczętego w 2016 r. programu wspierania organizacji pozarządowych w Szczecinie. Organizatorzy informują, że w tym roku wsparciem objętych zostanie co najmniej 26 inicjatyw, które mogą dotrzeć nawet do 50 tys. odbiorców.  Do tej pory dotacje otrzymały dziesiątki działalności lokalnych z dziedzin sportowych, kulturalnych, społecznych czy naukowych. Ich mapa dostępna jest na stronie programu. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...