Home Aktualności 22 lata pracowała przy policyjnych koniach. Odeszła ze służby
Aktualności

22 lata pracowała przy policyjnych koniach. Odeszła ze służby

2.3k

W Walentynki kom. Agnieszka Kowszyńska wyruszyła w ostatni konny patrol w mundurze. W szczecińskim garnizonie pracowała 25 lat, to był czas pełen pasji, miłości i czułości do koni, które kocha nad życie, a z którymi pracowała przez ostatnie 22 lata.

 

Agnieszka wstąpiła w szeregi zachodniopomorskiej policji w 1999 roku, a po trzech latach służby trafiła do sekcji konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, gdzie realizowała na co dzień nie tylko swoje zadania służbowe, ale i swoją pasję do koni.

Jak sama wspomina, była w sekcji od samego początku jej powstania i przez ponad 20 lat uczestniczyła w jej życiu, nie tylko w ramach służby, ale również poza nią. Kiedy została kierownikiem sekcji konnej współtworzyła zarówno zespół jeźdźców i czworonożnych członków patroli. Uczestniczyła w procesie zakupu koni, ich rozwoju zawodowego, ale również była osobą, która towarzyszyła im w ostatniej podróży, odprowadzając swoich podopiecznych na tzw. „wieczne pastwiska”.

Agnieszka wielokrotnie podkreślała, że podczas swojej drogi służbowej miała niesamowite szczęście i zaszczyt spotykać ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz miłości do koni, i z wieloma z nich miała możliwość pełnienia służb. W patrolach konnych zwiedziła praktycznie całe polskie wybrzeże, pełniąc służbę nad morzem podczas letniego sezonu. Była także na granicy naszego kraju, uczestniczyła w zabezpieczeniach imprez masowych na terenie naszego województwa, ale również w innych miastach Polski. Mieszkańcy Szczecina mogli ją spotykać najczęściej na Jasnych Błoniach, w Lesie Arkońskim lub przy jeziorze Głębokim, także na Cmentarzu Centralnym podczas patroli z okazji Wszystkich Świętych. Wszędzie, gdzie pojawił się patrol konny wzbudzał zainteresowanie, podziw, ale co ważne pozytywne reakcje i uśmiech na twarzach.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...