Home Aktualności 22 lata pracowała przy policyjnych koniach. Odeszła ze służby
Aktualności

22 lata pracowała przy policyjnych koniach. Odeszła ze służby

2.4k

W Walentynki kom. Agnieszka Kowszyńska wyruszyła w ostatni konny patrol w mundurze. W szczecińskim garnizonie pracowała 25 lat, to był czas pełen pasji, miłości i czułości do koni, które kocha nad życie, a z którymi pracowała przez ostatnie 22 lata.

 

Agnieszka wstąpiła w szeregi zachodniopomorskiej policji w 1999 roku, a po trzech latach służby trafiła do sekcji konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, gdzie realizowała na co dzień nie tylko swoje zadania służbowe, ale i swoją pasję do koni.

Jak sama wspomina, była w sekcji od samego początku jej powstania i przez ponad 20 lat uczestniczyła w jej życiu, nie tylko w ramach służby, ale również poza nią. Kiedy została kierownikiem sekcji konnej współtworzyła zarówno zespół jeźdźców i czworonożnych członków patroli. Uczestniczyła w procesie zakupu koni, ich rozwoju zawodowego, ale również była osobą, która towarzyszyła im w ostatniej podróży, odprowadzając swoich podopiecznych na tzw. „wieczne pastwiska”.

Agnieszka wielokrotnie podkreślała, że podczas swojej drogi służbowej miała niesamowite szczęście i zaszczyt spotykać ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz miłości do koni, i z wieloma z nich miała możliwość pełnienia służb. W patrolach konnych zwiedziła praktycznie całe polskie wybrzeże, pełniąc służbę nad morzem podczas letniego sezonu. Była także na granicy naszego kraju, uczestniczyła w zabezpieczeniach imprez masowych na terenie naszego województwa, ale również w innych miastach Polski. Mieszkańcy Szczecina mogli ją spotykać najczęściej na Jasnych Błoniach, w Lesie Arkońskim lub przy jeziorze Głębokim, także na Cmentarzu Centralnym podczas patroli z okazji Wszystkich Świętych. Wszędzie, gdzie pojawił się patrol konny wzbudzał zainteresowanie, podziw, ale co ważne pozytywne reakcje i uśmiech na twarzach.

 

Powiązane artykuły

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

AktualnościHistoria

„Ten pomysł nie zainteresował Pana Marszałka, dlatego czekamy na inne”. Będzie debata w sprawie Willi Quistorpa?

Dawna siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy Wojska Polskiego w Szczecinie nie...