Home Aktualności Żywa szopka w Szczecinie. Odwiedzenie takiej zagrody to masa radości, nie tylko dla najmłodszych
Aktualności

Żywa szopka w Szczecinie. Odwiedzenie takiej zagrody to masa radości, nie tylko dla najmłodszych

499

Jedną z tradycji bożonarodzeniowych, która na dobre rozgościła się na Pomorzu Zachodnim, są żywe szopki. Odwiedzenie takiej zwierzęcej zagrody to masa radości, nie tylko dla najmłodszych. W te święta żywy inwentarz zagości już po raz kolejny w szczecińskich Żydowcach. 

 

Kucyki, kozy, ptactwo, a nawet kangury. Parafia w Żydowcach już po raz dziesiąty organizuje żywą szopkę. Co roku wydarzeniu towarzyszą koncerty i wspólne kolędowanie przy ognisku. 

– Ta szopka przyciąga co roku nie tylko mieszkańców Szczecina, ale i całego regionu. Przyciąga ich tradycja, no i żywe zwierzęta zgromadzone wokół Stajenki Betlejemskiej. Przyciągają także koncerty, które się odbywają w pierwszym i drugim dniu Świąt. Takie koncerty będą trzy, również z udziałem dzieci – mówi ksiądz Jan Dziduch, proboszcz parafii Szczecin-Żydowce. 

25 grudnia szopkę będzie można odwiedzić w godzinach od 10:00 do 20:00, a 26 grudnia między 9:30 a 18:00. Zagroda przy ul. Srebrnej 8 otwarta będzie również w Wigilię. 

A jakie zwierzęta pojawią się w tym roku?

– Ma być różnorodność. Będą dwa osiołki, kucyk, będzie też lama, strusie i kangury. Do tego ptactwo wszelkiego rodzaju skrzydlate, króliki, owieczki, koziołki. Zagrody już czekają, ale zwierzęta są przywożone z dość daleka, na przykład z Marianowa. Będzie ich sporo, i te typowo polskie, i te, które zwykle tu nie żyją, ale dobrze aklimatyzują się w naszych warunkach, czyli na przykład strusie i kangury. Kto będzie chciał, ten przyjedzie i zobaczy – zachęca ks. Jan Dziduch. 

Warto dodać, że w tym roku obchodzimy 800-lecie zbudowania przez Świętego Franciszka pierwszej Stajenki Betlejemskiej. Z tego powodu szopka w szczecińskich Żydowcach nie jest jedyną, którą przygotowano w tym roku w Zachodniopomorskiem. Warto w te święta odwiedzić również Myślibórz. Przy Kolegiacie znajdziemy parę kucyków, owce, kozy, króliki i ptactwo. Myśliborską szopkę można odwiedzać w pierwszy i drugi dzień Świąt między 8:00 a 19:00. 

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

Aktualności

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach SKM

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach...

Aktualności

Jak to jest z czystością znaków drogowych? Ten przykład jest rażący

Jednym z zadań Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest utrzymanie w czystości...

Aktualności

Zielona woda w kranie. Czy jest to niebezpieczne? 

Dzisiaj ruszyła akcja Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, mająca za zadanie wykryć pewne nieprawidłowości...