Home Aktualności ZDiTM-ie… WODA NIE PŁYNIE POD GÓRĘ!
AktualnościNieruchomości 

ZDiTM-ie… WODA NIE PŁYNIE POD GÓRĘ!

281

Na skrzyżowaniu ulic Maciejkowej i Kalinowej znajduje się studzienka. Niby nic wielkiego, ale… instalacja wykonana jest tak, że woda do niej nie spływa. Mieszkańcy osiedla od lat szydzą z projektu i wykonania, ale ZDiTM najwyraźniej problemu nie widzi.

 

Ukształtowanie terenu na Warszewie-Podbórzu jest takie, że gdy przychodzą duże deszcze, to woda płynie strumieniem po ulicy, nierzadko dochodzi do małych zalań miejsc garażowych. Jedna studzienka prawdopodobnie wiele nie zmieni, ale… skoro jest, powinna być sprawna i spełniać swoją funkcję. Tymczasem zainstalowana jest w najwyższym punkcie drogi, co sprawia, że woda płynie strumieniem obok.

 

– Od lat do samo, trochę to było zabawne na początku, dopóki pierwszy raz nie zalało tu garażowiska – komentuje mieszkaniec osiedla.

 

Instalacja mieści się u zbiegu ulic Kalinowej i Maciejkowej.

 

Poprosiliśmy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie o komentarz do sytuacji, jak również zapytaliśmy o to, czy w najbliższym czasie spółka planuje dokonać naprawy lub przebudowy studzienki w taki sposób, by rzeczywiście zbierała wodę podczas opadów deszczu. Niestety rzecznik prasowy nie odpowiedział nam na „trudne” pytania o newralgiczną studzienkę.

 

Zważywszy na porę roku należy się spodziewać, że w najbliższym czasie nadal będzie można robić prześmiewcze filmiki i zdjęcia, pokazujące, jak budować się nie powinno. Przecież… woda nie będzie płynęła pod górę.

Powiązane artykuły

Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad...

Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych...

Aktualności

Dyskusja o nowej Alei? To spotkanie już w środę

  ŚRODEK Śródmiejski Punk Sąsiedzki organizuje spotkanie z Dorotą Kowalewską – menadżerką...

Aktualności

Zamienili się miejscami w pojeździe, ale na niewiele się to zdało

20 letni kierujący obcokrajowiec odpowie za złamanie orzeczenia Sądu. Mężczyzna chcąc uniknąć...