Home Aktualności Zarobili 40 mln zł na nielegalnym hazardzie. 27 osób aresztowanych przez KAS.
Aktualności

Zarobili 40 mln zł na nielegalnym hazardzie. 27 osób aresztowanych przez KAS.

144

Śledztwo prowadzone przez zachodniopomorską i dolnośląską Krajową Administrację Skarbową, doprowadziło do zatrzymania 27 osób. Byli to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, działającej w obszarze nielegalnego hazardu. Aresztowani ze swojej działalności na terenie 12 województw osiągnęli blisko 40 mln zł.Grupa od stycznia 2015 r. do grudnia 2017 r. organizowała i prowadziła nielegalne gry hazardowe na terenie 12 województw. To oznacza, że przestępców udało się pociągnąć do odpowiedzialności po 6 latach. Nowe, wyprodukowane w Polsce automaty, były fikcyjnie zbywane do Europy i Afryki. Faktycznie jednak wprowadzano je do obrotu na terenie Polski w lokalach, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe.

– Członkowie grupy zajmowali się przede wszystkim poszukiwaniem lokali nadających się do urządzania gier z wykorzystaniem automatów hazardowych, ich rozlokowaniem, podłączeniem i cykliczną zbiórką gotówki z automatów. Pieniądze przekazywali kierującemu zorganizowaną grupą przestępczą – mówi Małgorzata Brzoza, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.Jak ustalili funkcjonariusze zachodniopomorskiej i dolnośląskiej KAS, przy wsparciu Lubuskiego i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, szefem grupy był jeleniogórski przedsiębiorca, prezes spółek kapitałowych zajmujących się właśnie m.in. produkcją automatów do gier hazardowych i tworzeniem do nich oprogramowania.

Kierujący grupą przestępczą decydował o podziale zarobionych w nielegalny sposób pieniędzy – w sumie ok. 40 mln zł. Służby zastosowały zabezpieczenie majątkowe w łącznej kwocie 12 mln zł wobec jeleniogórzanina na poczet zwrotu nielegalnie uzyskanych dochodów. 

– Podejrzanym w tej sprawie przedstawiono łącznie ponad 2 tys. zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz organizowania na automatach gier hazardowych z naruszeniem ustawy o grach hazardowych – informuje Małgorzata Brzoza. – Wobec 22 podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym m.in. zakaz kontaktowania się podejrzanych i zakazu opuszczania kraju. Pięciu zatrzymanych, w tym kierującego grupą, Sąd Rejonowy w Koszalinie na wniosek prokuratora aresztował na dwa miesiące.Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Powiązane artykuły

AktualnościMotoryzacja

Starym autem nie wjedziesz do centrum Szczecina. Politycy chcą Strefy Czystego Transportu

Władze miasta chcą utworzenia Strefy Czystego Transportu w Szczecinie. Oznacza to, że...

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...

Aktualności

Szok. Jechali na dachu autobusu. „To była ustawka pod wiral” [VIDEO]

O dwóch młodych mężczyznach na dachu autobusu linii 89 poinformowała kierowcę pasażerka...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...