Home Aktualności Zaczęło sie od wybicia szyby
Aktualności

Zaczęło sie od wybicia szyby

213
policja ze szczecina

41-latek wybił szybę w oknie mieszkania swojego kolegi i uciekł. Mężczyzna chciał w ten sposób zmusić kolegę do oddania niewielkiego długu. Okazało się, że był on poszukiwany na podstawie listu gończego, a podczas interwencji zachowywał się arogancko wobec interweniujących policjantów.

Do nietypowego zdarzenia doszło na szczecińskim Pogodnie. Seniorka zawiadomiła policjantów, że ktoś wybił szybę w oknie jej mieszkania. Chwilę wcześniej kobieta słyszała krzyki i wyzwiska. Mundurowi ustalili, że sprawcą tego czynu może być kolega jej wnuka. Sam wnuk nie chciał rozmawiać z policjantami.

„Wywiadowcy” postanowili przejechać  się po pobliskich uliczkach w poszukiwaniu tego sprawcy. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który zachowywał się bardzo głośno, krzyczał i wyzywał. Podjechali do niego i postanowili go wylegitymować.

41-latek podczas całej interwencji zachowywał się lekceważąco wobec funkcjonariuszy. Podał dane, które nie zgadzały się z jego wizerunkiem.  Dopiero później wywiadowcy ustalili tożsamość sprawcy. Okazało się, że 41-latek jest poszukiwany na podstawie listu gończego do odbycia kary 180 dni pozbawienia wolności.

W trakcie rozmowy mężczyzna przyznał się, że wybił szybę , gdyż kolega jest mu winien pieniądze oraz miał sprzedać jego głośniki.

Mężczyzna był ponadto nietrzeźwy. Badanie wskazało prawie promil alkoholu w organizmie. 41-latek na prawie sześć miesięcy trafi do Zakładu Karnego. Oczywiście odpowie także za zniszczenie mienia.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...