Home Kultura Z Krzystkiem o książce i o Szczecinie
Kultura

Z Krzystkiem o książce i o Szczecinie

272

W Księgarni Zamkowej odbyło się spotkanie autorskie Piotra Krzystka z czytelnikami. Okazją ku temu jest opublikowana autobiografia prezydenta „Wszystko o czym nie powiedziałem” – Materiałem jest wywiad rzeka, który został spisany i zredagowany przez dziennikarza, Dariusza Staniewskiego. To pierwsze z serii spotkań prezydenta Szczecina.

 

Wydarzenie (pod patronatem Szczecinera) rozpoczęło się od słów Kingi Krzywickiej, Prezeski Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Młodzieży, która – nie kryjąc wzruszenia – podziękowała prezydentowi za pamięć o hospicyjnych pacjentach:

– To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że pośród tylu wspaniałych organizacji działających w naszym regionie pan prezydent zdecydował się wesprzeć właśnie nas.

Jak już wcześniej informowaliśmy, dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na szczecińskie hospicjum.

Podczas dyskusji o książce, nie brakowało pytań do Piotra Krzystka w kontekście bieżących problemów miasta, w tym niższych środków przeznaczanych na kulturę, czy komunikację miejską. Piotr Krzystek ze spokojem odpowiadał i dzielił się swoją wiedzą.

– Przez ostatnie lata wydaliśmy ponad 7,5 miliarda na inwestycje – mówił – to ogromna kwota. Nie da się zrobić wszystkiego jednocześnie. Przypomnę remont ulicy Struga. Pamiętacie, jak dużo niedogodności powodował? A dzisiaj cieszymy się bardzo wygodnym odcinkiem drogi. Pewnych trudności nie przeskoczymy, ale warto uzbroić się w cierpliwość, żeby cieszyć się ostatecznie efektami naszych działań.

Nie zabrakło też wypowiedzi na temat książki.

– Znajdziecie w niej zarówno wątki osobiste, jak i zawodowe. Jednak bardziej koncentrowałem się na sprawach związanych ze Szczecinem, z rozwojem naszego miasta. To opowieść o tym, jak rozwijała się aktywność obywatelska naszych mieszkańców i jak wiele nowoczesnych rozwiązań wprowadziliśmy” – przekonywał prezydent. – Najważniejszy dla mnie jest dialog, który prowadzimy z wami, wypracowując najlepsze dla was i dla miasta rozwiązania. Efektem tego typu współpracy jest na przykład Filharmonia Szczecińska.

Co jeszcze czytelniczki i czytelnicy odnajdą w autobiografii? Opisy czasów, zanim Krzystek został prezydentem, kulisy funkcjonowania szczecińskiego magistratu oraz opowieści o sytuacjach i wydarzeniach, które znamy i pamiętamy z własnej perspektywy.

Powiązane artykuły

Kultura

Stypendia Twórcze Miasta Szczecin – to już ostatnie dni na złożenie wniosku

To już ostatnie dni naboru wniosków o przyznanie stypendium dla osób zajmujących...

Kultura

Aktorzy Teatru Polskiego uhonorowani

O sporym sukcesie i powodach do dumy może mówić szczeciński Teatr Polski,...

Kultura

Hrabiny się wydają

Nasza felietonistka Ania Ołów-Wachowicz debiutuje wydaniem książkowym. Już w marcu ukażą się...

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...