W Księgarni Zamkowej odbyło się spotkanie autorskie Piotra Krzystka z czytelnikami. Okazją ku temu jest opublikowana autobiografia prezydenta „Wszystko o czym nie powiedziałem” – Materiałem jest wywiad rzeka, który został spisany i zredagowany przez dziennikarza, Dariusza Staniewskiego. To pierwsze z serii spotkań prezydenta Szczecina.
Wydarzenie (pod patronatem Szczecinera) rozpoczęło się od słów Kingi Krzywickiej, Prezeski Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Młodzieży, która – nie kryjąc wzruszenia – podziękowała prezydentowi za pamięć o hospicyjnych pacjentach:
– To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że pośród tylu wspaniałych organizacji działających w naszym regionie pan prezydent zdecydował się wesprzeć właśnie nas.
Jak już wcześniej informowaliśmy, dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na szczecińskie hospicjum.
Podczas dyskusji o książce, nie brakowało pytań do Piotra Krzystka w kontekście bieżących problemów miasta, w tym niższych środków przeznaczanych na kulturę, czy komunikację miejską. Piotr Krzystek ze spokojem odpowiadał i dzielił się swoją wiedzą.
– Przez ostatnie lata wydaliśmy ponad 7,5 miliarda na inwestycje – mówił – to ogromna kwota. Nie da się zrobić wszystkiego jednocześnie. Przypomnę remont ulicy Struga. Pamiętacie, jak dużo niedogodności powodował? A dzisiaj cieszymy się bardzo wygodnym odcinkiem drogi. Pewnych trudności nie przeskoczymy, ale warto uzbroić się w cierpliwość, żeby cieszyć się ostatecznie efektami naszych działań.
Nie zabrakło też wypowiedzi na temat książki.
– Znajdziecie w niej zarówno wątki osobiste, jak i zawodowe. Jednak bardziej koncentrowałem się na sprawach związanych ze Szczecinem, z rozwojem naszego miasta. To opowieść o tym, jak rozwijała się aktywność obywatelska naszych mieszkańców i jak wiele nowoczesnych rozwiązań wprowadziliśmy” – przekonywał prezydent. – Najważniejszy dla mnie jest dialog, który prowadzimy z wami, wypracowując najlepsze dla was i dla miasta rozwiązania. Efektem tego typu współpracy jest na przykład Filharmonia Szczecińska.
Co jeszcze czytelniczki i czytelnicy odnajdą w autobiografii? Opisy czasów, zanim Krzystek został prezydentem, kulisy funkcjonowania szczecińskiego magistratu oraz opowieści o sytuacjach i wydarzeniach, które znamy i pamiętamy z własnej perspektywy.