Home W regionie Wpadł przez kamery monitoringu
W regionie

Wpadł przez kamery monitoringu

185

Wykorzystał fakt, że właściciel nie zamknął garażu i ukradł mu auto. Dwa tygodnie włamał się do trzech kontenerów i ukradł narzędzia i materiały budowlane o pokaźnej wartości. Wpadł, bo nagrały go kamery monitoringu.

 

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie przestępstw kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie miejscowości Krępsko i Stepnica.

Jak ustalono w toku postępowania, 20 czerwca 2023 r. w miejscowości Krępsko, sprawca po wejściu na teren jednej z posesji, wykorzystując fakt braku zamknięcia drzwi garażowych, zabrał w celu przywłaszczenia samochód osobowy marki Kia wartości 18 000 zł. wraz ze znajdującymi się w nim dokumentami pojazdu, a nadto zabrał szereg narzędzi ogrodowych oraz artykuły spożywcze.

Następnie w dniu 3 lipca tego roku w Stepnicy na terenie plaży miejskiej, po pokonaniu zabezpieczeń w postaci kłódek, z trzech kontenerów zabrał narzędzia i materiały budowlane o wartości co najmniej 80 000 zł.

W wyniku działań Policji, sprawca został zatrzymany. Jak się dowiedzieliśmy, w ustaleniu sprawy pomogły kamery monitoringu.

Sprawcą okazał się 28-latek, przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podejrzany był już uprzednio karany.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...