Home Aktualności Uwaga na oszustów na terenie Szczecina! Kłamią i sprzedają filtry do wody za kilkanaście tysięcy
Aktualności

Uwaga na oszustów na terenie Szczecina! Kłamią i sprzedają filtry do wody za kilkanaście tysięcy

201

O spotkaniach, na których oszuści starają się naciągnąć osoby starsze na cudowne komplety garnków i uzdrawiające kołdry, słyszymy od lat. To zjawisko, które trudno wyplenić. Szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji dostał ostatnio sygnał od mieszkanki o spotkaniach dotyczących filtrów do wody. Nieuczciwa firma straszy seniorów wymyśloną liczbą „500 jednostek zanieczyszczeń”. 

 

Do ZWiK zadzwoniła starsza Pani i poinformowała o spotkaniu, podczas którego oferowane były specjalne filtry. Podczas wydarzenia licznie zgromadzeni seniorzy zostali poinformowani, że woda w Szczecinie jest niezdatna do spożycia i ma ponad „500 jednostek zanieczyszczeń”. Po montażu filtra ilość zanieczyszczeń ma spaść zaledwie do kilku jednostek. Ich koszt to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Prawdopodobnie naciągniętych zostało kilka osób z tłumu. 

 

– Nie ma czegoś takiego jak „jednostka zanieczyszczeń”. To kompletna bzdura – mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZWiK-u. – Woda to temat ważny. Jest niezbędna do życia, więc kiedy osoba starsza słyszy, że woda w Szczecinie jest zanieczyszczona, to może się przestraszyć. Na szczęście dzwoniąca do nas mieszkanka wiedziała, że sprzedawcy kłamali. 

 

Apelujemy, żeby uczulić naszych rodziców i dziadków na podobne praktyki oszustów. Jak informuje ZWiK, nie ma potrzeby montowania specjalnych filtrów, a woda w Szczecinie jest bezpieczna. Spotkania sprzedażowe skierowane do seniorów to paskudna, niemoralna, ale niestety legalna praktyka.

 

– Kłamstwo jest paskudne, ale nie jest niezgodne z prawem, dlatego nie powiadomiliśmy służb – mówi Hanna Pieczyńska. – Tu najważniejsza jest edukacja i uświadamianie naszych najbliższych. Jeżeli chodzi o temat oszustw, to był kiedyś przypadek człowieka, który podając się za pracownika wodociągów, chodził po mieszkaniach i próbował kraść. 

 

Różnica jest taka, że po zetknięciu się ze złodziejem, możemy zgłosić się na policję i liczyć na złapanie oszusta. Spotkania sprzedażowe to jednak bardziej wyrafinowana próba krętactwa, a przez to czasami trudniejsza do zauważenia. Nie dajmy się na nią złapać. 

Powiązane artykuły

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....

AktualnościEdukacjaKultura

Namaluj sobie herb Szczecina

W dniu dziecka do niezależnych szczecińskich księgarni trafił „Szczeciner dla dzieci” –...