Home Kultura To niesamowita podróż muzyczna. Zapraszają na koncert i pomagają małej Oldze
Kultura

To niesamowita podróż muzyczna. Zapraszają na koncert i pomagają małej Oldze

168

W piątek 2 lutego 2024 roku o godzinie 19:30 w Kościele pw. św. Dominika w Szczecinie Chór Politechniki Morskiej pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zagra swój Jubileuszowy Koncert Sakralny. Czego można spodziewać się po tym wydarzeniu? 

 

Chór Politechniki Morskiej, który wystąpi w licznej, ponadstuosobowej grupie gwarantuje niezapomnianą podróż muzyczną. Widzom zaprezentowany zostanie różnorodny repertuar a capella, który przez ostatnie dwadzieścia lat zdobywał uznanie zarówno na krajowych, jak i światowych scenach muzycznych. W trakcie koncertu wybrzmią dźwięki dzieł sakralnych polskich i zagranicznych kompozytorów. Będzie to też dobra okazja do posłuchania muzyki gospel, czy utworów inspirowanych tematyką morską. A z uwagi na noworoczny charakter koncertu, wybrzmi też kilka kolęd i pieśni świątecznych. Co istotne, Chór PM zapewnia, że zaprezentowane zostaną również dzieła, które jeszcze nie miały szansy zabrzmieć przed publicznością. 

– Z niecierpliwością oczekujemy na to szczególne spotkanie z publicznością, aby razem świętować dwie dekady pasji, muzyki i artystycznego zaangażowania. Chcemy, by ten piątkowy wieczór był wyjątkowym świętem dźwięków i emocji oraz wielu wzruszeń – podkreśla dyrygent zespołu, Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Jubileuszowy Koncert Sakralny będzie także okazją do zaprezentowania nowoutworzonego na Politechnice Morskiej zespołu – Chóru Żeńskiego pod dyrekcją Dominiki Mastalerczyk, absolwentki Akademii Sztuki w Szczecinie. Charakter koncertu będzie więc nie tylko podniosły i poruszający, ale też pełny nowych brzmień. 

– Jeżeli się nigdy wcześniej muzyki chóralnej nie słuchało to jest to dobra ku temu okazja. To będzie koncert łatwy w odbiorze. Będą bardzo różnorodne utwory i zdecydowanie jest to wydarzenie warte uwagi – dodaje chórzystka, Amelia Mazan

Koncert nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń. Wydarzenie stanowi też dobrą okazję do wsparcia ważnej inicjatywy charytatywnej, bowiem w czasie trwania koncertu odbędzie się także zbiórka na rzecz 11-letniej Olgi Stępień – o dziewczynce pisaliśmy tutaj:

„Przebiegliśmy maraton, jednak musimy biec dalej”. Bal charytatywny na rzecz jedenastoletniej Olgi

Jest to szczególnie ważne dla chóru, ponieważ Grzegorz Stępień, tata dziewczynki, pełnił rolę Prorektora ds. Kształcenia na Politechnice Morskiej w Szczecinie. 

– Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, aby wspólnie świętować dwudziestolecie naszego istnienia, cieszyć się muzyką oraz wspierać Olgę w jej powrocie do zdrowia – mówi chórzystka, Klaudia Nowak.

Koncert odbędzie się 2 lutego o godzinie 19.30 w Kościele pw. św. Dominika. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Powiązane artykuły

Kultura

Stypendia Twórcze Miasta Szczecin – to już ostatnie dni na złożenie wniosku

To już ostatnie dni naboru wniosków o przyznanie stypendium dla osób zajmujących...

Kultura

Aktorzy Teatru Polskiego uhonorowani

O sporym sukcesie i powodach do dumy może mówić szczeciński Teatr Polski,...

Kultura

Hrabiny się wydają

Nasza felietonistka Ania Ołów-Wachowicz debiutuje wydaniem książkowym. Już w marcu ukażą się...

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...