Home Kultura To już koniec. Legendarny klub znika z mapy Szczecina
Kultura

To już koniec. Legendarny klub znika z mapy Szczecina

423

Po 32 latach działalności Free Blues Club zamyka swoje podwoje w budynku należącym do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy alei Powstańców Wielkopolskich. Z tej okazji 19 stycznia zaprasza na swój pożegnalny koncert. 

 

Jak czytamy na stronach internetowych klubu:

Decyzją władz uczelni PUM 25 kwietnia 2023 została rozwiązana umowa najmu na zajmowaną przez nas piwnicę, przekształconą przez nas w lokal klubowy. W związku z tym FREE BLUES CLUB zostanie zlikwidowany z dniem 31 stycznia 2024 w obecnej lokalizacji po 32 latach reprezentacyjnej działalności. Ostatnie imprezy to Jam Session Night 12, 13 i 20 stycznia, oraz pożegnalny koncert Free Blues Band w dniu 19 stycznia 2024. Zapraszamy i do zobaczenia!!! Dziękujemy wszystkim z petycji za dotychczasowe mentalne wsparcie. Damy znać co dalej wkrótce!

Władze Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego tłumaczyły decyzję o wypowiedzeniu umowy potrzebą stworzenia miejsca, które studenci uczelni zagospodarowaliby wedle własnego uznania. Co prawda uczelnia i właściciele klubu początkowo wyrażały chęć porozumienia w tej sprawie i wprowadzenia zmian, jednak ze względu na nieugiętą postawę studentów nie doszło do szczęśliwego zakończenia sprawy. Nie pomogły nawet liczne petycje mieszkańców Szczecina, wśród których Free Blues Club cieszył się ogromną renomą. 

Ostatnie koncerty w klubie odbędą się w dwa najbliższe weekendy, w tym ten pożegnalny 19 stycznia, podczas którego wystąpią m.in. Agata „TaMalcherek” i zespół Free Blues Club. 

Przez te 32 lata działalności swoje koncerty w klubie dali nie tylko polscy i lokalni muzycy, ale również wiele zagranicznych gwiazd. Wśród nich warto wymienić Iana Paice’a z zespołu Deep Purple, Pata Metheny’ego, Johnny’ego Wintera, Hirama Bullocka, czy też Mike’a Russella.  

Powiązane artykuły

Kultura

Stypendia Twórcze Miasta Szczecin – to już ostatnie dni na złożenie wniosku

To już ostatnie dni naboru wniosków o przyznanie stypendium dla osób zajmujących...

Kultura

Aktorzy Teatru Polskiego uhonorowani

O sporym sukcesie i powodach do dumy może mówić szczeciński Teatr Polski,...

Kultura

Hrabiny się wydają

Nasza felietonistka Ania Ołów-Wachowicz debiutuje wydaniem książkowym. Już w marcu ukażą się...

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...