Home Kultura To było dla nich pierwsze spotkanie z jazzem
Kultura

To było dla nich pierwsze spotkanie z jazzem

280

„Zanim przyszedł Sylwek, puściłem dzieciom nagrania z koncertu jazzowego, żeby w ogóle wiedzieli, jaka to muzyka” – uśmiecha się Grzegorz Mirkiewicz ze Świetlicy Środowiskowej „Serduszko” . Dziś młodych szczecinian odwiedzili muzycy.

 

To były ciekawe warsztaty, Ania Giniewska (animatorka kultury), Sylwek Ostrowski (muzyk jazzowy) oraz torunianka Joanna Czajkowska (wokalistka) odwiedzili podopiecznych śródmiejskiej Świetlicy Środowiskowej „Serduszko”. Była zabawa, praca z rytmiką i sporo dobrej muzyki.

– To było wzruszające – komentuje Sylwek Ostrowski, saksofonista i szef artystyczny festiwalu Szczecin Jazz. – Takie spotkania zawsze sprawiają, że gdzieś w głębi ducha chciałbym wrócić do okresu dzieciństwa. To czas, kiedy się odkrywa, poznaje, próbuje wielu rzeczy po raz pierwszy. A dziś dzieci, z którymi się spotkaliśmy, poznały jazz – dodaje.

To niezwykłe doświadczenie sprawiło, że u dzieci zaczęła pracować wyobraźnia. Po jednym z zagranych i zaśpiewanych utworów dzieci opowiadały o swoich wrażeniach.

Świetlica, jako placówka rozpoczęła działalność w 2001 roku przy ul. Kaszubskiej 20. Została stworzona z potrzeby wynikającej z działalności Zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego. Placówka z racji zmieniających się przepisów prawnych dostosowywała się do potrzeb i wymogów. Obecnie jest to Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego “Serduszka”, którą od 2011 roku kieruje Stowarzyszenie “Zrozumieć”. Swą siedzibę ma przy ul. Łokietka 22.

 

Powiązane artykuły

Kultura

„Pod wulkanem” na Staromłyńskiej. Nowa wystawa w Muzeum Sztuki Współczesnej 

Radek Dąbrowski pochodzi z Koszalina, a w swojej bogatej twórczości łączy fotografię,...

AktualnościKultura

Numer specjalny Szczecinera – co znajdziemy w środku?

W najnowszym, specjalnym wydaniu magazynu Szczeciner pt. „Marki Szczecina – znaki, symbole,...

KulturaLifestyle

Jakie są atrakcje na najbliższy weekend? Jedno jest pewne – będzie w czym wybierać

Kolejny czerwcowy weekend przed nami, zatem warto sprawdzić, co wydarzy się w...

LifestyleKultura

Noc w klimatach techno w Słowianinie

Noc z 21 na 22 czerwca będzie wyjątkowa dla Domu Kultury Słowianin....