Home Kultura To było dla nich pierwsze spotkanie z jazzem
Kultura

To było dla nich pierwsze spotkanie z jazzem

205

„Zanim przyszedł Sylwek, puściłem dzieciom nagrania z koncertu jazzowego, żeby w ogóle wiedzieli, jaka to muzyka” – uśmiecha się Grzegorz Mirkiewicz ze Świetlicy Środowiskowej „Serduszko” . Dziś młodych szczecinian odwiedzili muzycy.

 

To były ciekawe warsztaty, Ania Giniewska (animatorka kultury), Sylwek Ostrowski (muzyk jazzowy) oraz torunianka Joanna Czajkowska (wokalistka) odwiedzili podopiecznych śródmiejskiej Świetlicy Środowiskowej „Serduszko”. Była zabawa, praca z rytmiką i sporo dobrej muzyki.

– To było wzruszające – komentuje Sylwek Ostrowski, saksofonista i szef artystyczny festiwalu Szczecin Jazz. – Takie spotkania zawsze sprawiają, że gdzieś w głębi ducha chciałbym wrócić do okresu dzieciństwa. To czas, kiedy się odkrywa, poznaje, próbuje wielu rzeczy po raz pierwszy. A dziś dzieci, z którymi się spotkaliśmy, poznały jazz – dodaje.

To niezwykłe doświadczenie sprawiło, że u dzieci zaczęła pracować wyobraźnia. Po jednym z zagranych i zaśpiewanych utworów dzieci opowiadały o swoich wrażeniach.

Świetlica, jako placówka rozpoczęła działalność w 2001 roku przy ul. Kaszubskiej 20. Została stworzona z potrzeby wynikającej z działalności Zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego. Placówka z racji zmieniających się przepisów prawnych dostosowywała się do potrzeb i wymogów. Obecnie jest to Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego “Serduszka”, którą od 2011 roku kieruje Stowarzyszenie “Zrozumieć”. Swą siedzibę ma przy ul. Łokietka 22.

 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Kultura

Znamy nominacje do Fryderyków 2024. O prestiżową statuetkę powalczą szczecińscy artyści

Akademia Fonograficzna ZPAV ogłosiła nominacje do Fryderyków 2024. Na długiej liście znanych...

KulturaLifestyleRozmowy

Bez młodych ludzi jazz nie przetrwa. Jazzmeni na całym świecie walczą o nich, w Szczecinie nam się udaje. 

Sylwester Ostrowski – szerzej znany jako znakomity jazzman, twórca Szczecin Jazz Festiwal...

Kultura

Psi aktorzy staną na teatralnej scenie – Pipi, Tango i Zuza w obsadzie

Na to widowisko czekają wszyscy psiolubni. Premiera nietuzinkowego spektaklu pod nazwą „Dobry...