Nikomu nie trzeba przedstawiać Kasi Kowalskiej – od 30 lat z wieloma sukcesami działa na polskiej scenie muzycznej, a jej przeboje zna cała Polska. Dzisiaj światło dzienne ujrzała nostalgiczna piosenka „W zakamarkach serc”, do której teledysk został nakręcony w Szczecinie i okolicach.
Wideoklip jest dziełem szczecińskiego reżysera i producenta Radka Kurzaja, który w typowy dla artystki sposób jest mroczny, czarno-biały, wręcz dekadencki.
– Chodziło mi o pokazanie walorów nie tylko Szczecina, ale też innych ciekawych i urokliwych miejsc w województwie. Mamy tutaj Filharmonię, bulwary nad Odrą, Woliński Park Narodowy i zakątek, którzy szczególnie urzekł Kasię – park Kasprowicza. Za kulisami przyznała mi, że żałuje tego, że wcześniej nie odkryła tak wspaniałego miejsca do spacerów i bezpośredniego kontaktu z przyrodą – podkreśla Kurzaj.
Sama piosenka jest swoistym podsumowaniem minionych 30 lat na scenie, od momentu wydania jej debiutanckiej płyty „Gemini”. Pierwsza od 6 lat autorska kompozycja artystki jest sama w sobie melancholijna, dotyka kwestii przemijalności czasu i ludzkiego życia oraz łączy przeszłość z teraźniejszością.
– Każdy, kto choć pobieżnie zna moją twórczość, wie, że nieobce są mi pewnego rodzaju tęsknota i smutek, które pasują do mojej muzycznej wrażliwości. W tym roku mija trzydzieści lat od ukazania się mojej debiutanckiej płyty, „Gemini”. Kiedy będzie lepszy moment na spojrzenie wstecz, jeśli nie teraz? – mówi Kasia Kowalska.
Choć od tego czasu wiele się zmieniło, miłość Kasi do muzyki i – widoczne choćby na scenie – oddanie jej, pozostają niezmienne.
Kasia Kowalska urodziła się w 1973 roku w podwarszawskim Sulejówku. Początkowo występowała w zespole Evergreen, by w 1994 rozpocząć karierę solową. Od tego czasu wydała dziewięć albumów studyjnych (z czego dwa z nich uplasowały się na szczycie listy OLiS), zdobywając przy tym dwie podwójnie platynowe płyty, cztery platynowe i cztery złote. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jej płyt wynosi ponad 1 milion 340 tysięcy egzemplarzy, co stawia ją w gronie polskich artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w Polsce.
Reprezentowała Polskę w 41. Konkursie Piosenki Eurowizji w Oslo (1996). Jest laureatką Europejskiej Nagrody MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy, Fryderyka za fonograficzny debiut roku 1994 i wielu nominacji do tej nagrody w kilku innych kategoriach. Zdobyła pięć Superjedynek, Eska Music Awards, Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności Sopot Festival. Ponadto zagrała główną rolę kobiecą w filmie Macieja Dutkiewicza „Nocne graffiti” (1996), gdzie miała okazję pracować na planie u boku Marka Kondrata, Katarzyny Skrzyneckiej czy Roberta Janowskiego.