Home Aktualności Szczecin tak piękny, że warto dać się złapać policji? Tak to sobie wyobrażam!
Aktualności

Szczecin tak piękny, że warto dać się złapać policji? Tak to sobie wyobrażam!

143

Komenda Miejska Policji w Szczecinie poinformowała o poszukiwanym mężczyźnie, który wpadł w ręce funkcjonariuszy w trakcie swojego krótkiego pobytu w naszym mieście. Mieszkający na co dzień w Niemczech 36-latek wytłumaczył policjantom, że dobrze wie o liście gończym, dlatego odwiedził Szczecin tylko na chwilę. Czyżby stolica Pomorza Zachodniego była tak piękna, że warto dać się dla niej złapać?

 

Policjanci z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie czasami zupełnym przypadkiem trafiają na osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 36-latka poszukiwanego listem gończym na odbycie kary prawie roku pozbawienia wolności. Mężczyzna, który na co dzień mieszka w Niemczech i tam ukrywa się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, został złapany przez szczecińskich funkcjonariuszy na pl. Kościuszki.

– Był zaskoczony widokiem mundurowych. 36-latek został zatrzymany. Mundurowi sprawdzili, że jest poszukiwany na podstawie listu gończego oraz dwóch zarządzeń wydanych przez szczeciński sąd – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

W trakcie aresztowania mężczyzna przekazał policjantom ciekawą informację. Otóż dobrze wiedział, że jest poszukiwany, dlatego, jak wspomniał, odwiedził stolicę Pomorza Zachodniego tylko na chwilę. Być może w nasze strony przyciągnęły go ważne obowiązki albo konkretne osoby…

Ja wolę jednak myśleć, że chodziło o piękno naszego miasta. Któż z nas nie zaryzykowałby odsiadki dla widoku Wałów Chrobrego czy spaceru wśród kamienic Śródmieścia? Dla spędzenia chwili na oszronionej trawie na Jasnych Błoniach? Zapewne to zdarzenie miało jednak o wiele mniej romantyczny charakter, ale istnieje cień szansy, że takie były prawdziwe pobudki wyjścia 36-latka z ukrycia.

Tak czy inaczej, mężczyzna najbliższy niemal rok spędzi w Zakładzie Karnym. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

CBA w Urzędzie Marszałkowskim. Urzędnik miał wyłudzać milionowe dotacje

W związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, funkcjonariusze szczecińskiego...

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...