Home Aktualności Rolnicy z Myśliborza i okolic odblokują ekspresową „trójkę” na odcinku do Szczecina
Aktualności

Rolnicy z Myśliborza i okolic odblokują ekspresową „trójkę” na odcinku do Szczecina

305

Od ponad miesiąca rolnicy blokują drogę ekspresową S3 na odcinku od Szczecina do Gorzowa na wysokości węzła Myślibórz. Mimo tego, że od dwóch tygodni protestują tam całodobowo, zmienią formę protestu. 

Od dzisiejszego popołudnia protestujący rolnicy odblokują ruch na odcinku Szczecin – Myślibórz w obu kierunkach. Tłumaczą to prośbami policji, mieszkańców Pyrzyc i Lipian, kierowców i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

– Od jutra, tj. 12.03.2024 r. od godzin popołudniowych zostanie wznowiony ruch pojazdów na odcinku  drogi S3: Szczecin–Myślibórz – przekazał wczoraj Roman Waszczyk, rzecznik protestujących rolników. – Pojazdy jadące od strony Szczecina w stronę Gorzowa będą mogły dojechać do węzła Myślibórz i na nim będą musiały zjechać na tzw. „starą Trójkę”,  natomiast pojazdy jadące w stronę Szczecina będą mogły wjechać na S3 także już na węźle Myślibórz.

Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że odcinek od Myśliborza do Gorzowa Wielkopolskiego dalej pozostanie zablokowany. Jednak takie ustępstwo może ucieszyć zarówno mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i kierowców. 

– Liczymy, że ta modyfikacja pozwoli odetchnąć kierowcom i mieszkańcom, a rolnikom pozwoli na jeszcze skuteczniejszą walkę o spełnienie swoich postulatów – powiedział Waszczyk. – Jednocześnie wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że te protesty to ostatnia deska ratunku dla ich gospodarstw, ale także dla całego polskiego rolnictwa i wszystkich firm współpracujących z rolnikami. Po ostatnim spotkaniu z premierem rolnicy stwierdzili, że z dużym prawdopodobieństwem protest będzie trwał jeszcze długo.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...