Home Aktualności Rolnicy wznawiają swój protest. Zablokują kolejny węzeł na trasie S3
AktualnościW regionie

Rolnicy wznawiają swój protest. Zablokują kolejny węzeł na trasie S3

229

Protest rolników w całej Polsce nadal trwa. Już od najbliższego czwartku kierowcy korzystający z trasy S3 będą musieli się liczyć z kolejnymi utrudnieniami – tym razem dojdzie do blokady węzła Pyrzyce.

Blokada, prowadzona w formie strajku ostrzegawczego, rozpocznie się 25 kwietnia o godzinie 10:00 i zakończy się w 24 godziny później. Węzeł będzie nieprzejezdny w obu kierunkach, a droga S3 zostanie zamknięta od węzła Gryfino do węzła Myślibórz.

– Ma to być ostrzeżenie dla rządzących, że jeśli nie zaakceptują naszych postulatów, nasz strajk będzie trwał aż do skutku. Pan Premier dalej nie podejmuje żadnych konkretnych działań ani dialogu z rolnikami, natomiast w imię pomocy Ukrainie wzywa rolników do zakończenia protestów bez podania rozwiązań. Rolnicy w całej Polsce widzą, że dąży się do zakończenia protestów nie poprzez rozwiązanie problemów, ale poprzez likwidację zgromadzeń! – zaznacza Roman Waszczyk, rzecznik protestujących rolników.

Poprzednia lokalizacja zgromadzenia na węźle Myślibórz generowała najmniejsze z możliwych utrudnienia w ruchu, jednak z wiadomych względów (decyzje organów, petycje) zgromadzenie w tym miejscu musiało się zakończyć, a rolnicy zostali zmuszeni wybrać inne miejsce, generujące więcej utrudnień.

– Jednocześnie chciałbym uspokoić, że z uwagi na dobro kierowców ta blokada będzie trwać tylko 24 godziny. Jak zawsze przepuszczane będą wszystkie służby, pojazdy uprzywilejowane, transporty ponadgabarytowe, medycy – uspokaja Waszczyk. 

Ponadto protestujący rolnicy wydali oświadczenie, w którym czytamy, że nie mają konkretnych informacji o działaniach rządu, a o kolejnych spotkaniach i rozmowach dowiadują się nie od oficjeli, a za pośrednictwem mediów i licznych rozmów telefonicznych. 

– Boli nas to, że niektórzy politycy rządzącej koalicji, w tym również ci z naszego regionu, tak bardzo cieszyli się z zakończenia naszego strajku na węźle Myślibórz, że w żaden sposób nie odnieśli się do dramatycznej sytuacji rolników i nie podejmują działań zmierzających do jej poprawy. Sprawdza się smutna prawda: nie ma protestów – nie ma problemu! W związku z tym wracamy do protestów i wzywamy panów Tuska i Kosiniaka-Kamysza do podjęcia merytorycznego dialogu, zmierzającego do rozwiązania znanych im problemów rolnictwa i rolników. Dość zbierania postulatów i jałowych rozmów! Czas działać! Weźcie się w końcu do pracy, bo póki co efektów nie widać! – przekazali protestujący rolnicy w swoim oświadczeniu. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...