Home Aktualności Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer
AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

293

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa, byście mogli się wykazać. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie poszukuje wolontariuszy, którzy uszczęśliwią ich podopiecznych jakimś dłuższym spacerkiem. 

 

TOZ Szczecin obecnie pod opieką ma dziewięć wyjątkowych psich osobowości. Każdy z piesków trzy razy w ciągu dnia powinien być wyprowadzany i każdy z nich marzy, by choć czasem „zwąchać” te bardziej odległe zakątki miasta. Przy takiej liczbie zwierząt zapewnienie tyle uwagi, na ile każdy z nich zasługuje bywa bardzo trudne. W związku z tym przedstawiciele TOZ-u zapraszają wszystkie osoby zainteresowane na spacerki z psiakami. 

– Szukamy osób pełnoletnich, które nie boją się wyprowadzać zarówno małych, jak i większych psów. Osób, które lubią zwierzęta i które mają czas i ochotę pochodzić na dłuższe spacery zarówno w tygodniu jak i w weekendy. Zapraszamy każdego dnia od godziny 8.00 do 15.00 – mówi Marlena Sobczak z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. 

Jednym z psiaków, który z ogromną radością i uwielbieniem reaguje na spacerek jest około 8-letni Włodziu. Jest to duży pies, w typie owczarka. Chłopak najdłużej przebywający pod opieką TOZ-u pomimo smutnej przeszłości nie traci radości z życia. Wręcz przeciwnie, jest bardzo aktywny, a stali wolontariusze są w nim absolutnie zakochani. 

– Włodziu ma nieciekawą historię, ponieważ żył na krótkim łańcuchu w nieocieplonej budzie. To, co sobie złapał, to zjadł – nie był regularnie karmiony. Mieliśmy na początku z nim problem, bo ciągnął do wszystkich i wszystkiego, był bardzo zaaferowany otoczeniem – zdradza Marlena Sobczak. 

Obecnie Włodziu sprawuje się bardzo dobrze, choć czasem jeszcze zdarza mu się pociągnąć za smycz. Zdecydowanie bardziej woli towarzystwo ludzi niż zwierząt i nie przepada za innymi psami. Kocha jeść, a nagradzanie smaczkami uszczęśliwia go równie mocno, co długie spacerki. 

– Dla Włodka szukamy albo domu tymczasowego lub stałego, bez innych zwierząt. Nie jest to łatwe zadanie. Włodek jest dużym psem, który całe swoje życie spędził na łańcuchu, a teraz musiałby się przystosować do nowych warunków. Chociaż nie powiem, u nas wychodzi trzy razy dziennie i trzyma czystość wokół siebie. Jest szczekliwy, ale jest dużym psem, więc musi zaznaczyć swoją obecność. Ma dużo więcej zalet niż wad. Zainteresowane osoby zawsze zapraszamy do nas – dodaje Marlena Sobczak

Wszyscy zainteresowani zapoznaniem się z czworonogami są mile widziani w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami przy ul. Ojca Beyzyma 17. Psiaki na spacerek czekają w godzinach od 8.00 do 15.00. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...