Home Aktualności Przed nami jubileuszowa odsłona Dni Skandynawskich
Aktualności

Przed nami jubileuszowa odsłona Dni Skandynawskich

335

Tematy na czasie, biznes, edukacja, styl życia. Przed nami dwa dni rozmów, spotkań i warsztatów, czyli Dni Skandynawskie. Wydarzenie, które od dekady rozwija Szczecin.

 

– Jesteśmy doskonałym portem i węzłem logistycznym dla naszych sąsiadów z północy. Bliskość Szczecina doceniają nie tylko turyści, ale i przedsiębiorcy, gdyż ponad 170 firm ze skandynawskim kapitałem prowadzi tu swoją działalność. Zresztą najlepszym potwierdzeniem kluczowej roli naszego miasta jest niedawna wizyta samego króla Danii – podkreśla Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Współpraca Szczecina z krajami skandynawskimi trwa od wielu lat i zacieśnia się coraz bardziej. Otwartość na innowacje i rozwój, a także świadomość znaczenia ekologii w życiu codziennym to cechy wspólne obu partnerów. Szczecin to zatem naturalne środowisko dla Dni Skandynawskich. 

Temat przewodni dziesiątej edycji wydarzenia to: „Sztuczna Inteligencja i edukacja przyszłości – między technologią a odpowiedzialnością społeczną”, dlatego podczas Dni Skandynawskich nie zabraknie rozważań i przykładów na to jak technologia wpływa na przemysł i jego poszczególne sektory, jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą wdrożenie sztucznej inteligencji w procesach biznesowych, a także jak edukacja może dostosować się do nowych wymagań rynku pracy. Nie zabraknie również tematów poświęconych etyce biznesu, ochrony danych czy równości.

W części wydarzeń towarzyszących zaplanowano liczne atrakcje kulturalne, rajd rowerowy, kolorową paradę, która przejdzie ulicami miasta oraz Piknik Skandynawski. To znakomita okazja do dobrej zabawy i relaksu na świeżym powietrzu w stylu „hygge”, a także możliwość poznania kultury krajów nordyckich w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. 

10. Dni Skandynawskie odbędą się w dniach 9-10 maja br. w Technoparku Pomerania w Szczecinie.

 

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...