Home Biznes i inwestycje Pracowników szukają także w naszym województwie
Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

1.5k

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego. Rozruch fabryki planowany jest na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Jak zapowiadają osoby odpowiedzialne za proces rekrutacyjny, nie tylko doświadczenie będzie brane pod uwagę podczas zatrudniania. „Nasze kadry będziemy odpowiednio wdrażać i szkolić do pracy, szczególnie pod kątem specyfiki branży w jakiej działamy” – tłumaczy Janusz Łukasik, HR Manager.

 

W Karkoszowie trwa budowa zakładu, w którym będą produkowane materiały paszowe na bazie biomasy z owadów . To przede wszystkim wysokiej jakości białko i olej. Będzie tu także produkowany  ekologiczny nawóz, który już teraz uważany jest za przyszłość w branży rolniczej. Rozruch fabryki planowany jest na wczesną wiosnę przyszłego roku, dlatego w firmie rozpoczął się już proces rekrutacyjny.

– To bardzo specyficzna produkcja, mamy świadomość tego, że pracowników z doświadczeniem w tej branży jest bardzo trudno pozyskać z rynku pracy – zdradza Janusz Łukasik, odpowiedzialny za procesy personalne w spółce HiProMine. – Poszukujemy nie tylko mechaników, elektryków i logistyków, ale także pracowników magazynu z doświadczeniem w obsłudze wózków widłowych oraz operatorów linii i pracowników produkcji. Praktycznie w każdym przypadku będziemy przygotowywać i szkolić naszych pracowników do specyfiki pracy w tej dość unikalnej branży – dodaje.

HiProMine to jeden z europejskich liderów w produkcji komponentów paszowych do karm dla zwierząt domowych – psów i kotów. Spółka powstała w 2015 r., w Robakowie. Od samego początku firma skupia sią na innowacyjnej, autorskiej technologii przemysłowej hodowli owadów i wykorzystaniu ich biomasy do produkcji alternatywnych materiałów paszowych (białko, olej) oraz nawozu organicznego. Otwarcie nowego zakładu przez HiProMine na terenie województwa lubuskiego oznaczać będzie nie tylko rozwój firmy, ale także nowe możliwości zatrudnienia. To doskonała okazja dla mieszkańców lokalnej społeczności, aby znaleźć stabilne zatrudnienie w perspektywicznej firmie. Firma aktywnie angażuje się w praktyki proekologiczne, co oznacza, że nowy zakład będzie przyjazny dla środowiska. HiProMine zobowiązuje się do stosowania najnowszych technologii w produkcji, to ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.

– Jako firma cenimy zaangażowanie w partnerstwo z lokalnymi społecznościami, firma planuje być nie tylko gwarantem atrakcyjnego miejsca pracy, ale także uczestniczyć w lokalnych inicjatywach społecznych i wspierać rozwój regionu, w którym będzie prowadziła swoją działalność – zapewnia Janusz Łukasik.

Osoby zainteresowane pracą w nowym zakładzie HiProMine w Karkoszowie zachęcamy do śledzenia ogłoszeń rekrutacyjnych, które pojawiają się na stronie internetowej firmy oraz lokalnych mediów społecznościowych. Procesy rekrutacyjne będą prowadzone także przez firmy rekrutacyjne współpracujące z firmą.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Kończy się Eldorado agencji pracy. Klienci będą masowo od nich odchodzić?

Firmy w regionie rozważają rezygnację z usług agenci pracy tymczasowej. To efekt...

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Wspólnoty mieszkaniowe dostaną pieniądze na Zielone Przedogródki i Podwórka

W tym roku pięć wspólnot mieszkaniowych otrzyma dofinansowanie w ramach programów: Zielone...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Powstała stacja badawcza. W sierpniu będzie w Szczecinie

Gotowa jest już mobilna stacja badawcza, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe...

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...