Home W regionie Porwanie 5-latka w Kamieniu Pomorskim. Są zarzuty dla sprawcy i matki chłopca
W regionie

Porwanie 5-latka w Kamieniu Pomorskim. Są zarzuty dla sprawcy i matki chłopca

213
kontrola drogówki

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zarzuty dla 60-letniego mężczyzny, przeciwko któremu prowadzone jest śledztwo ws. uprowadzenia 5-letniego chłopca na terenie Kamienia Pomorskiego. Zarzuty postawiono także matce, która była nietrzeźwa w momencie zaginięcia dziecka. 

 

Do zaginięcia dziecka doszło 11 grudnia w Kamieniu Pomorskim na dworcu PKP ok. godz. 20:40. Chłopiec był pod opieką matki, ale w pewnym momencie oddalił się i zniknął jej z pola widzenia. Dzięki monitoringowi i działaniom policji oraz innych służb udało się odnaleźć chłopca w jednym z mieszkań.

– Dziecko nie miało widocznych obrażeń i trafiło na obserwację do szpitala. Chłopiec jest cały i zdrowy – poinformowała po zakończonych czynnościach st. sierż. Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim.

Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała o postawieniu zarzutów osobom winnym całej sytuacji.

– Mężczyźnie, w towarzystwie którego odnaleziono dziecko, przedstawiono m.in. zarzut artykułu 211 kodeksu karnego, czyli uprowadzenie małoletniego poniżej lat 15 wbrew woli osoby powołanej do opieki, wykorzystując jej stan nietrzeźwości – przekazał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz.

Dodał, że w związku z obawą matactwa prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Zarzuty usłyszała też matka 5-latka.

Zarzut narażania dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała jego matka, która sprawując nad nim opiekę, znajdowała się w stanie nietrzeźwości –  poinformował Piotr Wieczorkiewicz.

Wobec kobiety zastosowano dozór policji. Ma też zakaz opuszczania kraju. W najbliższym czasie ma być złożony wniosek o przesłuchanie chłopca oraz o pozbawienie władzy rodzicielskiej. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim. Obecnie trwa gromadzenie materiału dowodowego.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...