Home W regionie Porwanie 5-latka w Kamieniu Pomorskim. Są zarzuty dla sprawcy i matki chłopca
W regionie

Porwanie 5-latka w Kamieniu Pomorskim. Są zarzuty dla sprawcy i matki chłopca

189
kontrola drogówki

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zarzuty dla 60-letniego mężczyzny, przeciwko któremu prowadzone jest śledztwo ws. uprowadzenia 5-letniego chłopca na terenie Kamienia Pomorskiego. Zarzuty postawiono także matce, która była nietrzeźwa w momencie zaginięcia dziecka. 

 

Do zaginięcia dziecka doszło 11 grudnia w Kamieniu Pomorskim na dworcu PKP ok. godz. 20:40. Chłopiec był pod opieką matki, ale w pewnym momencie oddalił się i zniknął jej z pola widzenia. Dzięki monitoringowi i działaniom policji oraz innych służb udało się odnaleźć chłopca w jednym z mieszkań.

– Dziecko nie miało widocznych obrażeń i trafiło na obserwację do szpitala. Chłopiec jest cały i zdrowy – poinformowała po zakończonych czynnościach st. sierż. Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim.

Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała o postawieniu zarzutów osobom winnym całej sytuacji.

– Mężczyźnie, w towarzystwie którego odnaleziono dziecko, przedstawiono m.in. zarzut artykułu 211 kodeksu karnego, czyli uprowadzenie małoletniego poniżej lat 15 wbrew woli osoby powołanej do opieki, wykorzystując jej stan nietrzeźwości – przekazał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz.

Dodał, że w związku z obawą matactwa prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Zarzuty usłyszała też matka 5-latka.

Zarzut narażania dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała jego matka, która sprawując nad nim opiekę, znajdowała się w stanie nietrzeźwości –  poinformował Piotr Wieczorkiewicz.

Wobec kobiety zastosowano dozór policji. Ma też zakaz opuszczania kraju. W najbliższym czasie ma być złożony wniosek o przesłuchanie chłopca oraz o pozbawienie władzy rodzicielskiej. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim. Obecnie trwa gromadzenie materiału dowodowego.

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

przestępczość
W regionie

Zabójstwo pod Dobrą. Pracownicy leśni znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny

Pracownicy leśni pod Dobrą (powiat łobeski) znaleźli martwego mężczyznę. Do akcji wkroczyła...

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....