Kolejna realizacja operacyjna policjantów zajmujących się zwalczaniem narkotykowego podziemia, która zakończyła się ujawnieniem ponad półtora kilograma narkotyków, sprzętu do porcjowania substancji oraz zatrzymaniem 37-letniego mieszkańca Szczecina.
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wkroczyli do mieszkania mężczyzny po wcześniejszych ustaleniach operacyjnych. Już podczas przeszukania okazało się, że podejrzenia śledczych były uzasadnione.
W lokalu zabezpieczono ponad 890 gramów amfetaminy, blisko 420 gramów mefedronu oraz ponad 210 gramów marihuany. Łącznie funkcjonariusze znaleźli ponad 1,5 kilograma środków odurzających i substancji psychotropowych.
Policjanci zabezpieczyli także dwie wagi elektroniczne oraz zgrzewarkę, które – jak wskazują śledczy – mogły służyć do przygotowywania i porcjowania narkotyków. W mieszkaniu znajdowała się również gotówka w kwocie 4350 złotych, pięć telefonów komórkowych, tablet oraz dowód osobisty wystawiony na dane innej osoby.
37-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci pod nadzorem prokuratury analizują zabezpieczone materiały i ustalają, czy zatrzymany mógł być częścią większej siatki zajmującej się obrotem narkotykami.
Za przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających grożą surowe konsekwencje karne, w tym wieloletnie pozbawienie wolności.